View Single Post
  #9  
Παλιό 06-10-2011, 17:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΔΕΗ: Ζητά αυξήσεις 30% για το 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Το παράβολο στο ΚΤΕΟ Γιώργο το αυξήσανε για να μπουν στο παιχνίδι κι οι ιδιώτες. Το ίδιο θα γίνει με το ρεύμα.

δεν υπαρχει τετοια περιπτωση, π.χ. κινητη τηλεφωνια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξακολουθείς να μη θες να εκαταλάβεις ότι η χώρα έχει ιδιομορφίες και πρώτα απ'όλα γεωγραφικές και δημογραφικές.

Εξακολουθω να καταλαβαινω οτι οπου ανακατευεται το δημοσιο χρειαζονται τρεις για δουλέια του ενος και το κλεψιμο παει συννεφο.
Οι απεργιες δε στοιχιζουν πολλα που μερος τους μεταφραζεται σε αυξησεις στην ΔΕΗ (κι αυτοι απεργουν συχνα), το ιδιο και οι μισθοι τους. Αν θελεις δημοσιευω τους μισθους των υπαλληλων της ΔΕΗ καθως και τις συνταξεις τους που εσυ κι εγω δεν θα δουμε ποτε ακομα και πριν το μνημονιο! Αυτα τα πληρωνεις στο τιμολογιο της ΔΕΗ.
Εγω κι εσυ οτι πληρωσουμε στο ασφαλιστικο ταμειο μας θα παρουμε το αναλογο μας σε συνταξη, οι της ΔΕΗ αυτο που θα πληρωσουν θα το παρουν Χ5....επιδοτουμενο φυσικα με δανεικα. Υπόψιν το 2010 το ''συνδικαλιστικο'' ασφαλιστικο επικουρικο ταμειο της ΔΕΗ επιχορηγηθηκε (=του χαριστηκαν οπως συμβαινει με ολες τις επιδοτησεις) με 700,000,000ε για να πληρωσει τις συνταξει των 4000 και 5000ε!!!
Αυτο μεταφραζεται σε αυξηση του κοστους λειτουργιας της ΔΕΗ και πληρωνεται με αυξησεις στα τιμολογια της προς εμας.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε έχει φάει και σένα κι άλλουςς το "μίσος" για τους ΔΥ λες κι αυτοί φταίνε. Πόσους φόρους πλήρωσες φιλαράκι όλα τα χρόνια που έπαιρνες μαύρα και τα έδινες στα μπουζούκια με τις δίμετρες;! Και καλά έκανες ρε Γιώργο,αλλά μην τα βάζεις με αυτούς που δε φταίνε!

Μισος? ποιο μισος? Δεν φταινε ΚΑΙ αυτοι? Φταινε!!! Δεν φταιω κι εγω? φυσικα και φταιω, ο καθενας οσο του αναλογει!! Τα εχω ξαναπει, μην επαναλαμβανομαι.

[COLOR=red]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho;483949[/COLOR
]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho;483949[/COLOR
Δες τα πράγματα όπως έχουν. Οχι όπως θα ήθελες να μην είναι!
το ιδιο ευχομαι και δια εσέ.
Reply With Quote