View Single Post
  #25  
Παλιό 20-12-2011, 22:01
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: δυναμοκλειδο για τις βίδες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 3ple black Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανω κατω ολα τα δυναμοκλειδα εχουν το ιδιο ευρος ρυθμισεων οσον αφορα την δυναμη.
Καλο θα ειναι να παρεις καποιο καλο δυναμοκλειδο απο γνωστη εταιρια επαγγελματικων εργαλειων (που να σου προσφερει και service-ανταλλακτικα) γιατι αν δεν λειτουργει σωστα και αξιοπιστα εσυ μπορει να νομιζεις οτι σφιγγεις με την σωστη ροπη αλλα στην πραξη να ειναι λαθος (Επαγγελματικα το δυναμοκλειδο το στελναμε μια φορα το χρονο για service και ελεγχο σωστης λειτουργειας)

Να πω την αληθεια οταν εψαξα για δυναμοκλειδο περιπου στα 60nm,στον εμπορο που ρωτησα τυχαια ειχε επαγγελματικες σειρες και μου φανηκαν τσιμπιμενες οι τιμες(γενικα στα εργαλεια δεν τσιγκουνευομαι τα περισωτερα που εχω ειναι makita και dewalt για ερασιτεχνικη χρηση)αυτο ομως μου φανηκε ακριβο χωρις να κανω ερευνα αγορας η να εχω γνωσεις περι δυναμοκλειδων.....ΑΝ ηξερα οτι χρειαζεται σερβις καθε χρονο και οτι μπορει να χασει την ρυθμηση του σιγουρα δεν θα ενοιαζε η τιμη(οχι οτι τα εχω χοντρα)αλλα απο εμπειρια και μονο ξερω,οτι πληρωνεις περνειςΝικολα σευχαριστω για την μικρη πληροφορια αλλα συμαντικη
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε φίλε άμα είσαι άσχετος μην δίνεις συμβουλές.Άμα αγοράσει ο άλλος κάτι λάθος εσύ θα του το πληρώσεις μετά;;;;

Δυναμοκλειδο 3/8" 10-50Nm STANLEY
ΜΟΝΤΕΛΟ:[113565]


Δυναμοκλειδο 1/2" 70-350Nm STANLEY
ΜΟΝΤΕΛΟ:[113572]
Κωστα νομιζω πως ηταν χρησιμες οι πληροφοριες που μας εδωσε ο Νικος.Τωρα αν καποιος παει να αγορασει ενα δυναμοκλειδο της ταξεως 70-350Nm και δεν του διευκρινισει ο μαγαζατωρας οτι απευθυνεται σε μεγαλητερα οχηματα το συγκεκριμενο δυναμοκλειδο τοτε νομιζω πως ο ασχετος η ο πονηρος ειναι ο μαγαζατωρας
Reply With Quote