View Single Post
  #46  
Παλιό 09-02-2012, 13:26
FONGEORGE Ο/Η FONGEORGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: egaleo-athens
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 182
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν αναφέρεσαι σε εμένα αγαπητέ ΦονΤζωρτζ... σου απαντώ φιλικά πάντα το ακόλουθο:

Όταν εβαλα ότι χαρίζεται το Dainese κράνος μου, πρώτος από όλους ενδιαφέρθηκε ο Δημήτρης (Arkas). Έστω λοιπόν ότι εγώ δε γουστάρω τη φάτσα του (sorry Arka υποθετικό παράδειγμα είναι) και επιπλέον επειδή φοράει Rolex (μαϊμουδιάρικο κατά Τούρκο σε προηγούμενο ταξίδι στην Τουρκία ) κρίνω ότι δε θέλω να το πάρει αυτός… Σωστά?? Σωστά!! Κατ’ εσένα λοιπόν, πρέπει να του πω εγώ εκείνη τη στιγμή… μισό λεπτό Δημήτρη, γιατί έχω ένα ΠΜ, 2 e-mail και ένα τηλεφώνημα stand-by για το κράνος, άσε να το δω και να σου πω… και να αποφασίσω εν' συνεχεία ποιον "πάω" καλύτερα για να του κάνω το award!!

Όταν χαρίζουμε κάτι, το χαρίζουμε όχι σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας, αλλά γιατί το κάνουμε με ευχαρίστηση περιμένοντας να ανταποκριθεί κάποιος (όχι απαραίτητα φίλος μας, όχι απαραίτητα πτωχός, κ.ο.κ.) ο οποίος για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο το έχει ανάγκη. Ο Δημήτρης το είχε ανάγκη για τον υιό του, ο Σπύρος που τελικά το πήρε, το ήθελε για τη γυναίκα του. Αυτά τα «εγώ χαρίζω άρα χαρίζω όπου γουστάρω», θα με συγχωρήσετε φίλοι μου, αλλά δε με βρίσκουν σύμφωνο.

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα Γιώργο, σε παρακαλώ να αγνοήσεις το παρόν μήνυμα.
δε το διαβασες σωστα φιλε Κωστα...ριξε παλι μια ματια σε οτι γραφω!....
Reply With Quote