View Single Post
  #34  
Παλιό 29-02-2012, 10:49
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα φρένα τώρα, είναι κορυφαία τα δικά μας ,αλλά όχι μοναδικά (όπως το στρίψιμο). Και το Tiger είχε καλύτερα (πιο δυνατά, πιο ανθεκτικά , δεν κουράζονταν σε απανωτά φρένα από τα 200, ενώ τα δικά μας έχουν όρια στην αντοχή) και το VARA μια χαρά φρένα έχει. Προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός και με το χέρι στην καρδιά
Ορια στην αντοχη των φρενων το GS??

Εχω παει βολτα αρκετες φορες κυνηγωντας κατι φιλους με SS και τα εχω δουλεψει επι μια ωρα στα ορια τους με πολλα φρεναρισματα στα τελευταια μετρα των στροφων αλλα ποτε μου δεν καταλαβα να υπαρχει καποια απωλεια πεδησης, εσυ εχεις νιωσει κατι τετοιο??
Οσο αφορα για το στριψιμο πραγματικα το gs στριβει μονο του και ακομα και ενας αρχαριος θα το εστριβε ικανοποιητικα λογω της γεωμετριας του ενω πχ στο tiger θα δυσκολευοταν, αν ομως το tiger το οδηγαει καποιος ''χερας'' τοτε το GS δεν μπορει να ακολουθησει!! Δυστυχως οπως εχω ξαναπει ο boxer δεν ειναι για να τον δουλευεις στα ορια, ψηλα χανει την δυναμη του, ειναι αλλωστε on-off οποτε λογικο ενω ο τιγρης (1050) εχει street προσανατολισμους, οποτε ψηλα δεν μπορεις να τον κοντραρεις
Reply With Quote