View Single Post
  #10  
Παλιό 07-03-2012, 04:39
chrismet Ο/Η chrismet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GS1150Adv
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Απάντηση: Όχι, δεν είναι Έλληνας, και όχι, δεν είναι αριστερός !!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη (ortho),

σαν τον Nigel Farage υπαρχουν δεκαδες αλλοι που λενε ακριβως τα αντιθετα...........

Ετσι απαντω οτι ΟΧΙ δεν ειμαι σιγουρος για τις αληθειες τους, φιλτραρω τα παντα απο οπου κι αν προερχονται και βγαζω τα συμπερασματα μου.
Δεν κανω σημαια τα λεγομενα κανενος επειδη απλως ακουγονται ευχαριστα στα Εθνικιστικα ¨η οχι αυτια μου.

Ετσι οταν λεω οτι το μνημονιο και οι επιπτωσεις του ηταν και ειναι η μονη λυση ΑΥΤΟ το συμπερασμα εχω ΕΓΩ βγαλει.............
Διοτι αν πιστευα τους περι αντιθετου ομιλουντες τοτε θα επρεπε να επωμιστω και τυχον χειροτερες συνεπειες απο αυτες του μνημονιου, λεγε με ''ατακτη χρεωκοπια''....., κι αυτο ΕΓΩ παλι ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ.

Κι ερωτω, ολοι οσοι λενε εξω απο το μνημονιο (για πολιτες μιλαμε οχι πολιτικους) τι ευθυνη θα εχουν αν το επιτυχουν αυτο και την επομενη ημερα η χωρα πτωχευσει με ολα οσα συνεπαγεται αυτο? Ποιος και ποιανων θα σπασει το κεφαλι? Θα ερθω εγω να σου σπασω το κεφαλι που τα 100,000ε μου στην τραπεζα γινηκαν 100,000δρχ και ενα λιτρο γαλα κοστιζει 20,000δρχ? Υποθετικα μιλαμε μην το παρεις επι προσωπικου.

Τοτε θα γινει το μαλι βρασει......ασε λοιπον τον Nigel Farage να λεει οτι θελει, ασε τον να λεει για αυτοδιαθεση μεσω εκλογων -εκει στην Ιρλανδια δεν εχουν αριστερα με 40%+ η οποια ευαγγελιζεται τον Σταλιν (εφαρμοζοντας, οξυμωρο αυτο, πληρως τα μετρα στις επιχειρησεις της) -, αστον να μιλαει για το αποτυχημενο ευρο, μπορει να ειναι ετσι αλλα τωρα ειμαστε μεσα σε αυτο κι αν βγουμε θα χρεωκοπησουμε και τοτε θα σπασω το κεφαλι αυτονων που ελεγαν και φωναζαν ''εξω απο ευρο-καλυτερα αξιοπρεπεις χρεωκοπημενοι-1 ευρο=100,000 νεες δρχ-'' κ.λ.π.

Υ.Γ. για σενα θα εκανα εξαιρεση διοτι εισαι φιλος μου!! .
Μου φαίνονται περίεργα αυτά που γράφεις. Δεν θα τα κρίνω όμως με τον ένα ή άλλο τρόπο επειδή δεν σε ξέρω και δεν ξέρω τι καπνό φουμάρεις. Όταν ποτέ δοθεί τέτοια ευκαιρία, τότε βλέπουμε.
Reply With Quote