View Single Post
  #15  
Παλιό 20-02-2013, 10:19
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Aprilia Caponord 1200 - 2013

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Thomas Ptwmas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ όμορφη όντως αλλά κατα την γνώμη μου θα έχει την ίδια "τύχη" με το Super Tenere. Θεωρώ οτι άργησαν πολύ αυτές οι 2 να πλασαριστούν στην αγορά και ήδη βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο (με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους και μόνο).

Οταν μια μοτοσυκλέτα σαν την Super Tenere βγαίνει πιο βαριά, με ίδια ιπποδύναμη, ελάχιστα πιο φτηνή απο την κορυφαία της αγοράς (η μπουμπού μας βρε) και χωρίς ηλεκτρονικές αναρτήσεις τότε κατ'εμέ η πορεία της είναι προδιαγεγραμμένη. Μπορεί να είναι μια φανταστική κατα τ'άλλα μοτοσυκλέτα (προσωπικά ενα test ride έκανα οπότε οι ιδιοκτήτες της θα μας διαφωτίσουν καλύτερα) αλλά δυστυχώς οι πωλήσεις άλλα δείχνουν .

Ετσι και με το Caponord την στιγμή που έχει απέναντί του το Multistrada των 150 ίππων (στην 2η "γενιά" του για το 2013) και το ανανεωμένο Tiger θα τα βρεί πολύ δύσκολα. Φυσικά αυτά είναι προσωπική μου άποψη και η σύγκριση μου έγινε με βάση τα τεχνικά τους χαρακτηριστικά οπότε μή βαράτε
προσωπικα χαρηκα που δεν ειχε ηλεκτρονικες αναρτησεις,δεν ημαστε ανικανοι ωστε να κανουμε μια ρυθμιση.και μαλιστα συμφωνα με τα δικα μας θελω ακριβως.
η super tenere πολυ καλοστημενο μηχανημα αλλα στην ελλαδα δεν πουλησε.και λογω κρισης και λογω μη ενδειξης χαρακτηριστικου εμβληματος.
η capo φαινεται πολυ δυναμη εργαλειο,δειχνει και μεγαλυτερη απο την ducati σαν ογκος,εχει ομως δυσκολο δρομο μπροστα της λογω ανταγωνισμου...καλα για ελλαδα δεν ελπιζω κατι,δυσκολοι καιροι για τα πολλα κυβικα.
το tiger ειναι παντως τουμπανο.
Reply With Quote