View Single Post
  #4  
Παλιό 15-03-2013, 08:45
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Νυχτερινός παραλογισμός κι ένα ποιηματάκι για τους Βόρειους

Καλημερα Θαναση...Ο Θεος πεδευει αυτους που αγαπαει και μαλιστα τους δοκιμαζει τις περισσοτερες φορες..και εμας νομιζω οτι μας αγαπαει ΠΟΛΥ ,,
Πες τα αδερφε μια οικογενεια ειμαστε ΟΛΟΙ
Απολαμβαμω τα γραφομενα σου ΠΑΝΤΑ μα σημερα το μελανι σου αποτελουνταν απο πονο και δεν σου κρυβω πως εχω πιασει ΠΟΛΕΣ φορες τον εαυτο μου να σκέφτεται με τον ιδιο πονο ΑΛΛΑ στην ακρη του μυαλου μου προσπαθω να σφινωσω μιαν δικαιολογια να το πω ετσι ..ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΑΙΡΟΥΜΕ οι παλαιοι τα καταφεραν σε ασχημοτερες συνθηκες και μαλιστα ΓΙΑΤΙ???για ενα καλυτερο αυριο???
Οπως λες το μυαλο κανει το δικο του μικρο ταξιδι μεσα στον στενο χωρο του κρανιου πιδοντας απο σκεψη σε σκεψη..τι μια σκεφτομαι τον Ηλιο μας ,το οξυγωνο ,την θαλασσα,τη γης που με μια σταλα βροχης δεν αργει να βγαλει την μελοδια των αρωματων φτανοντας στα ταπινα ρουθουνια μας που και ο Kristian Dior θα ζηλευε γιαυτην τη συνταγη..ΑΛΛΑ τι λεω τωρα ,,αυτος ο επιγηος παραδεισος εγινε ο στοχχος των μεγαλων καρχαριων με αποτερο σκοπο την εξαφανηση του ειδους που τον κατοικει..
Δυστιχως οι σκεψει μου διακοπτονται απο την ομορφη γκρινια του πρωινου ξυπνηματως των παιδιων μου και τα κηθυκοντα μου με καλουν,,γαλα,βουτυρο με μελι αυγο χωριατικο απο τις κοτουλες του Χαρη Vstrom.....


ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...


ορθογραφικα ΔΕΝ θα διορθωσω γιατι θελω να ειναι αγνο.
Reply With Quote