Θέμα: πλυντηριο
View Single Post
  #50  
Παλιό 15-03-2013, 15:09
killer Ο/Η killer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μπραχάμι
Μoto: R 1200 GS '08
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

Ας πω και εγω την γνωμη μου... αν και προτιμω το GS με λασπες!!!

Βασικα το καλυτερο ειναι οταν την πλενω μονος μου, γιατι παραλληλα ολο και κατι θα μαστορεψω. Παλιοτερα πετουσα λαστιχο απο τον δευτερο και την επλενα στον πεζοδρομιο. Οσοι με εβλεπαν ή με χαζευαν ή με σιχτιριαζαν για τα σαπουνονερα...
Πραγαμτικα αποτελει ιεροτελεστια το πλυσιμο, με φραπεδια, μουσικη, σαπουναδες, νερα και χαϊδεμα της μπεμπας σε βαθμο ακαταλληλο για ανηλικους!!! Ειναι μια ευκαιρια να ελεγξεις την μοτο διεξοδικα, για τυχον διαρροες, σκισιματα σε τσιμουχες κλπ.

Στο διαταυτα...

1) Μακρια απο πρατηρια καυσιμων-πλυντηρια, βαρανε με την πιεση οπου να ναι, με βρωμικα σφουγγαρια και ανεπιθυμητα αποτελεσματα...
2) Smprinis Wash & Go. Μιχαλακοπουλου και Φειδιππιδου 30. Πολυ καλος ο Κωστας με γνωσεις στις μηχανες και πολυ καλη δουλεια. Γυρω στα 15 ευρω, παιζει η τιμη αναλογα με το τι θα ζητησεις (κερωμα, εξατμισεις κλπ).
3) Ο Λαμπης. Φιλολαου 5 κ Αρσινοης. Αριστος με εξαιρετικη δουλεια. Μονο με ραντεβου, στην ιδια τιμη, αν θυμαμαι καλα...
4) Moto Clinic. Βούρβαχη 21 (κάθετος μεταξύ Λ. Βουλιαγμένης & Λ. Καλλιρόης). Κανει και απλο πλυσιμο αλλα και εξιδικευμενο...με το αναλογο κοστος φυσικα...
5) Ο Σπυρος στην Δοϊρανης, δεξια πριν τα φαναρια με την Δαβακη στη Καλλιθεα. Δουλευει μονος του με δυο σφουγγαρια στο χερι. Σχολαστικος και γρηγορος, με 10 ευρω.

Υπαρχουν πολλα πλυντηρια σε ολη την Αθηνα, απλα γραφω για αυτα που κατα καιρους ημουν πελατης. Μην θεωρηθουν τα παραπανω ως διαφημιση.
Μετα το πλυσιμο παντα καλο στεγνωμα με αερα και απομακρυνση του νερου με "πετσι". Δεν βαζω ποτε σπρευ, χημικα, γυαλιστικα γιατι με το καιρο "θαμπωνουν" τα πλαστικα...αποψη μου φυσικα.

Ελπιζω να βοηθησα!
Reply With Quote