View Single Post
  #13  
Παλιό 22-05-2013, 09:48
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους
Έχω ένα "πρόβλημα" που με χαρακτηρίζει και είναι "εκ γενετής" που λένε
Δεν μπορώ τις ανακρίβειες και τις συγκεχυμένες καταστάσεις.
Ψάχνοντας λίγο το θέμα, κοίταξα το νήμα με την ομαδική των ελαστικών και διαπίστωσα:
1. Δεν υπάρχει τιμή 300€ στον κατάλογο προσφοράς του Περιστερά στο gsforum.
2. Δε βρήκα πουθενά δημοσίευση του Νάπο για την τοποθέτηση



Το συμπέρασμα που βγάζω (κι επιβεβαιώθηκε τηλεφωνικά με το Νίκο τον Περιστερά) είναι ότι ο Νάπο πήγε εκεί, ρώτησε για λάστιχα χωρίς προηγούμενη συνεννόηση μέσω φόρουμ, οπότε του έδωσε ο άνθρωπος την τιμή που δίνει σε όλο τον κόσμο..... Βεβαίως ο Νάπο του είπε προφορικά ότι είναι μέλος, αλλά αλίμονο! 7000 μέλη και βάλε είμαστε. Ο άλλος πώς να λειτουργήσει?

Ασφαλώς σε κάποιο συγκεκριμένο λάστιχο, υπάρχουν μαγαζιά που θα είναι πολύ φθηνότερα από τον Περιστερά, για διάφορους λόγους.
Σε μέσους όρους τιμών για όλα τα λάστιχα της αγοράς, ο Νίκος είναι πολύ κάτω από τη μέση τιμή της υπόλοιπης αγοράς.
Σε ότι αφορά την προσφορά του φόρουμ δε, απλά δεν παίζεται!!!

Οπότε Νάπο μου μια χαρά είναι τα λαστιχάκια σου, αλλά κάτι έκανες λάθος σε σχέση με τη διαδικασία
Δεν κατάλαβα τι αμφισβητείς. Έχω το τιμολόγιο και μάλιστα πλήρωσα από Πιστωτική.
Και γιατί να ανεβάσω αλλαγή εδώ. Τα είχα αντικαταστήσει και παλαιότερα σε αυτόν.
Δεν μιλάω ούτε σε δεύτερο ούτε σε τρίτο πρόσωπο. Έχω το θάρρος της γνώμης μου και την καταθέτω.
Μεσάζοντες είστε.
Εάν ο ίδιος το αμφισβητεί ο δρόμος της δικαιοσύνης είναι πλατύς και ανοιχτός. Ιδού η Ρόδος Ιδού και η Πρέβεζα..............