View Single Post
  #38  
Παλιό 22-05-2013, 15:09
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Να σας πω τι βίωσα σήμερα!

Παιδιά να πώ και εγώ την ταπεινή μου γνώμη.Καταρχήν να υπενθυμίσω οτι στην αγορά ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.Κάποιο μαγαζί μπορεί να έχει stock ένα προϊόν και για να το δίωξει μπορεί να το δίνει σε σκοτωμένη τιμή.
Να πώ επίσης για τις ομαδικές αγορές του forum κάποιοι άνθρωποι έχουν τρέξει και ιδρώσει για να τις πάρουμε τις καλύτερες δυνατές τιμές χωρίς κανένα προσωπικό όφελος.Γι'αυτό τον λόγο δεν νομίζω οτι πρέπει να τις απαξιώνουμε.Επίσης ένας έμπορος όταν κάνει μία προσφορά στο forum δεν μπορούμε να ξέρουμε τις ανάγκες της επιχείρησης του.Τι εννοώ με αυτό(υποθετικά μιλάω)αυτός μπορεί να έχει μια επιταγή τέλος της βδομάδα και να μην έχει να πληρώσει,αν λοιπόν κάποιος πάει να πάρει κάτι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο να σκοτώσει τα προϊόντα του για να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις του;;;Τι μπορείς να πεί κανείς λοιπόν,οτι μας δουλεύει και κάνει αντίστοιχες τιμές γενικά;;;Εννοείται οτι δεν είναι σωστό αλλά αυτός ο άνθρωπος πρέπει να βγάλει τις υποχρεώσεις του με οποιαδήποτε τρόπο έστω και αν είναι εκτεθειμένος απέναντι σε άλλους....
Να πάω τώρα στο άλλο κομμάτι.Η πλειοψηφία των παιδιών εδώ και γενικά αντιμετωπίζει προβλήματα βιοτικά.Όλοι μας έχουμε προβλήματα και εδώ είμαστε μια μεγάλη και όμορφη παρέα που εδώ μέσα πρέπει να το βλέπουμε και ως διέξοδο στα καθημερινά μας προβλήματα.Μην το χαλάμε αυτό.Μην αναλωνόμαστε σε μικρότητες και ύβρεις μεταξύ μας.Εννοείται οτι αντιπαραθέσεις θα υπάρχουν αλλά έχουμε πολύ πιο σοβαρά προβλήματα να ασχοληθούμε.
Γι'αυτό και μόνο please brothers