View Single Post
  #28  
Παλιό 18-09-2013, 16:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε επόμενη συνάντηση που τυχόν θα βρισκόμαστε και οι δύο μας, αν θες αναπτύσσουμε αυτή τη συζήτηση.
Ναι, εγώ προσωπικά μιας και ρωτάς αδελφέ, έχω και λύσεις και προτάσεις.
Λύσεις που το "σύστημα" προσπάθησε να χτυπήσει, αλλά όταν έβγαζα ένα ένα τα μέλη του συστήματος (υπουργούς, βουλευτές, κλπ) στις εκπομπές μου, ουδείς βρέθηκε να τις καταρρίψει ή έστω να αρθρώσει τη παραμικρή ένσταση.
Κάποιες εξ αυτών ίσως είναι και λίαν ριζοσπαστικές.
Όμως όλα αυτά είναι αδύνατο να συζητηθούν σε ένα thread ενός μοτοσικλετιστικού forum.
Επομένως, αν θες φύλαξε το ενδιαφέρον σου για επόμενη συνάντηση.

Μέχρι τότε σου παραθέτω αυτό:
Υπάρχει πρόβλημα; Έχουμε την λύση! Μάιος 2011
και ίσως και αυτό:
Μια χούντα ... μας σώζει άραγε; 30/9/10

Ρίξε μια ματιά και φύλαξε το σχολιασμό για όταν τυχόν βρεθούμε από κοντά.

Υ.Γ. Τα άρθρα μου αυτά όπως βλέπεις είναι 2 & 3 ετών πίσω αλλά με τα καμώματα του τρέχοντος πολιτικού σκηνικού, επικαιροποιούνται καθημερινά.
αγαπητε Βασιλη

δεν μπορω να συζητησω λυσεις οι οποιες βασιζονται στην επαναφορα των μονοπωλιων διοτι αυτο σημαινει εξοδο απο την ΕΕ.........οπερ κσαι μεγαλυτερη καταστροφη απο την σημερινη........
Δευτερον δεν μπορω να συζητησω με βαση την δηλωση σου απο το δευτερο λινκ:
''Δώστε τη ψήφο σας σε υπερκομματικούς συνδυασμούς ή σε αυτοδιοικητικούς πολιτικούς που πραγματικά το αξίζουν, όχι επειδή έλαβαν ένα κομματικό χρίσμα, αλλά επειδή είναι πραγματικά ικανοί να πορευτούν για το λαό και όχι για τη τσέπη τους.''.....δεν υπαρχουν τετοιοι πολιτικοι πουθενα στον κοσμο.........

αν θελεις να μιλησουμε για κατι, οτιδηποτε κι αν ειναι αυτο, θα πρεπει να βασιζεται στην πραγματικοτητα κι οχι στην ομορφη ουτοπια.

Ζω με αυτο που εχω κι οχι με αυτο που θα ηθελα να εχω, παραλληλα προσπαθω για το καλλυτερο που θα μπορω να εχω μελλοντικα........αυτο ειναι το motive μου.
Reply With Quote