View Single Post
  #30  
Παλιό 25-10-2013, 17:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Το "τρία μικρά κομμάτια" στην ΠΑΘΕ, δεν είναι και τόοοσο μικρά αφενός, αφετέρου μετά από 30 χρόνια να "προσπαθούν".....

Ας το αφήσουμε καλύτερα

Τα άλλα χιλιο-ειπωμένα και δεν αξίζει η επανάληψη, άλλωστε δήλωσα μη θιασώτης του "δεν πληρώνω" και όλων των λοιπών κινημάτων..... Το ΠΑΣΟΚ συμπεριλαμβανομένου!



Το άλλο με τις κλίσεις, από τότε που την πάτησα με 6 κλίσεις για ταχύτητα σε ένα εξάμηνο και τα έσκασα δεόντως, έλαβα τα μέτρα μου και δε θα ξανασυμβεί. Το αυτό και στα διόδια που δεν πρέπει (με το παραπάνω σκεπτικό μου) να πληρώνω. Το πώς κλπ, είναι δικό μου θέμα και δε θα το αναλύσω εδώ. Επείσης αυτό αποτελεί επιλογή μου, όπως εσένα είναι επιλογή σου να μη σε πειράζει που πληρώνεις και τα "τρία μικρά κομμάτια" της ΠΑΘΕ και την Κορίνθου _Πατρων (προφανώς).


Το κράτος λοιπον, αν λειτουργούσε, θα σύναπτε συμβάσεις δίκαιες κι όχι κατά το συμφέρον των εταιρειών.
Και ναι, καλά μπήκαν τα διόδια στην Εγνατία, καλά είναι και στην Αττική οδο, καλά είναι και στην Τρίπολη- Καλαμάτα. Αλλά αυτά τα κομμάτια που λέμε, θα έπρεπε να έχουν εξαιρεθεί.

Πώς δηλαδή στον Τρίπολης Καλαμάτας πληρώσαμε στα Παραδείσια όταν παραδόθηκε ο δρόμος κι όχι πριν;;;;

Επίσης, να πω και κάτι απλό για το κράτος που "λειτουργεί"...

Χθες πήγε η γυναίκα μου να θεωρήσει τα βιβλιάρια υγείας, καθ' υπόδειξη της τρίμηνης βεβαίωσης αποδοχών. Εκεί βέβαια δεν έγραψαν ότι απιατείται και το βιβλιάριο του λογαριασμού που μπαίνει η σύνταξη... Το θεώρησαν περιττό. Απλά η γυναίκα μου ξαναπήγε με το παιδί στην αγκαλιά, άλλη μια μια μέρα στα ΚΕΠ


Λειτουργεί το κράτος λέμε
Τωρα θα μπορουσα να γραψω πολλα, παρα πολλα, αλλα θα γινομαστα μαλλια κουβαρια....ειδικα στην τελευταια σου παραγραφο..........οποταν στο πνευμα των χαμηλων τονων δεν θα αντιπαρατεθω μαζι σου......

Μονον μια παρατηρηση, το κρατος τοσα χρονια λειτουργουσε οπως θελαμε εμεις, σημερα λειτουργει -¨η τουλαχιστον προσπαθει να βαλει τις βασεις - οπως θα επρεπε να λειτουργει ενα κρατος.........
Σε αυτο το πλαισιο να εχεις υπόψιν σου οτι αν αποκαλυφθεί ο τροπος των ''μετρων'' που ελαβες, τυχαιως ¨η σε μπλοκο, το προστιμο δεν θα το αντεξεις και θα προτιμησεις την φυλακη........
Ευχομαι να μην σου τυχει......
Reply With Quote