View Single Post
  #12  
Παλιό 23-09-2011, 23:49
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Αυστριακές Άλπεις - πείτε μου please...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από man gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το hallstatt σιγουρα οπως το προτεινουν ανεπιφυλακτα ολοι και για την περιοχη γυρω απο το innsbruck το seefeld το οποιο ειναι απλα πανεμορφο και βαση για κοντινες διαδρομες.
Αχ τι μου θύμισες Μάνο, είχα πάει seefeld πριν καμιά 20αριά χρόνια για σκι, πράγματι πανέμορφο χωριό!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vtheo Εμφάνιση μηνυμάτων
Στράτο ψάξε λίγο για Ammergau Alps,είναι Βαυαρικές και Αυστριακές Άλπεις (περιοχή Tyrol).Εφόσον θα κινηθείς σ'αυτή την περιοχή θα σου πρότεινα να επισκεφθείς και το χωριό Fussen (Βαυαρία) με τον περίφημο πύργο Neuschwanstein.Πολύ ωραίο Αυστριακό χωριό είναι το Kitzbuhel, οι λάτρεις του Σκι θα το γνωρίζουν, το χιονοδρομικό του είναι το δεύτερο καλύτερο στον κόσμο.Γενικότερα η γύρω περιοχή είναι γεμάτη πανέμορφα χωριά αυτό που με κέρδισε ιδιαίτερα ήταν το Zell am See. Αξίζει να επισκεφθείς και τα Fieberbrunn, Kaprun...
Super οι πληροφορίες σου Θοδωρή, όπως πάντα άλλωστε
Kitzbuhel και Kaprun έχω πάει για σκι, μπορώ να πω ότι το Kitzbuhel (όπως και το St. Anton) είναι τα πιο όμορφα χωριά - χιονοδρομικά που έχω δει. Πραγματικά δε βλέπω την ώρα να δω και το Zell am See που το ακούω χρόνια τώρα! Και το Fussen απ ότι φαίνεται κέρδισε διανυκτέρευση

Να είστε καλά παιδιά, σας ευχαριστώ όλους! Ότι άλλο έχετε σχετικά, ρίξτε το, θα το ρουφήξω
Reply With Quote