View Single Post
  #19  
Παλιό 25-11-2013, 09:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Το υπ. Εργασίας ανταμείβει τους κακοπληρωτές...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναφέρομαι στο τυπικό της αναφοράς σου και δεν κάνω καμιά σύνδεση με τα τέλη που αναφέρεσαι....
Όταν θα χρειαστεί να αποδείξει ο εργαζόμενος εισόδημα να δικαιολογήσει δαπάνες του, απλά δεν θα μπορεί και θα θεωρείται εν δυνάμει φοροφυγάς αφού ξοδεύει χωρίς να έχει φανερό εισόδημα...
Όταν θα χρειαστεί η εταιρεία να αποδείξει ότι πλήρωσε μισθοδοσία θα το αναφέρει ως κίνηση ταμείου κάτι το οποίο εγείρει υποψίες όσον αφορά στη προέλευσή του....
Εγώ εκτιμώ ότι δίνονται κάτω από το τραπέζι με δόλιο σκοπό την αποφυγή πληρωμής ασφαλιστικών εισφορών και ΦΜΥ.......
Αν δεν έχουμε να κρύψουμε κάτι φροντίζουμε να κάνουμε καθαρές και ευδιακριτες τραπεζικές κινήσεις....όλα τα υπόλοιπα θεωρούνται εκ του πονηρού από το Σύστημά μας που μας αντιμετωπίζει ως εκ γενετης φοροκλέφτες !

(Δεν το έχω πρόχειρο αλλά νομίζω είναι πλέον υποχρεωτική η πληρωμή μισθοδοσίας μέσω τραπέζης)
Να ρωτησω με ''λυσσα κακια'' οι πληρωμες μισθων με επιταγες ειναι το ιδιο με τις πληρωμες μεσω τραπεζης ¨η οχι? Εμεις χρησιμοποιουμε εκτακτο προσωπικο στα λιμανια και στα αεροδρομια τα οποια ειναι ωρομισθιοι....εκει τι γινεται? Μεσω τραπεζης πρεπει να πληρωνονται και αυτοι ¨η και η επιταγη ειναι νομιμη?
Reply With Quote