View Single Post
  #4  
Παλιό 26-11-2013, 17:22
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εισαι ανεπιδεκτος εφαρμογης στον ψυχικο σου κοσμο διαφορετικης ψυχολογιας απο αυτην που σου προτασσει το υποσυνειδητο σου.......ειναι η ιδια παθηση που προκαλει και τις κρισης πανικου........το υποσυνειδητο ερχεται σε συγκρουση με την πραγματικοτητα.........

Πρωτον, το οτι υπαρχουν, αλλα και ιδρυονται νεες, επιχειρησεις που πουλανε σε αλλους Ελληνες δεν σου κανει εντυπωση? δλδ οτι υπαρχουν αγοραστες που συντηρουν αυτο το λαθεμενο αν θες, σε τοσο μεγαλη εκταση, προτυπο οικονομιας δεν σου λεει κατι? Ποιος Ελληνας πειναει δλδ και συντηρει αυτα τα μαγαζια παλια και νεα? Διοτι για να ανοιγουν νεα σημαινει οτι πλατες δεν ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι που καποιοι διατεινονται......
Δευτερον, αυτες οι επιχειρησεις παλιες και νεες αλλα κυριως οι νεες, δεν εχουν να πληρωσουν εφορια 26%, προκαταβολη φορου κ.λ.π. πραγματα για τα οποια γκρινιαζεις? Με τι τρελλα ανοιγουν τα μαγαζια τους οι νεοι αυτοι, και πρωην ανεργοι καποιοι απο αυτους? δεν μπορει να ειναι τοσο θεοπαλαβοι......κατι θα βλεπουν.......

Αρα κατι δεν παει καλα με την ψυχολογια σου.........

Υ.Γ. η μικρη ξυπνησε με 38 πυρετο σημερα και ειναι σπιτι κλινηρης μαζι με την μαμα της. Αυριο ισως χρειαστει να κανω εγω baby sitting...οποτε θα μιλησουμε το πρωι κατα της 10:00-11:00

Ασε ρε Γιώργη την ψυχανάλυση!

Τις ανοίγουν αυτές τις επιχειρήσεις διότι στο μυαλό του Ελληνα επικρατεί η αντίληψη ότι η γαστρονομία ποτέ δεν πεθαίνει και σίγουρα κάποιοι θα τα καταφέρουν να επιβιώσουν. Οι περισσότεροι θα κλείσουν πάλι βραχυπρόθεσμα και δυστυχώς θα έχουν χάσει τις όποιες οικονομίες δαπάνησαν και θα είναι και χρεωμένοι. Θα είχε ενδιαφέρον αν η ζούγκλα τους έψαχνε μετά από ένα χρόνο πάλι να μας πουν τι αποκόμισαν.

Η ψυχολογία μου ακολουθεί αυτά που βλέπω και πίστεψέ με έχω πολύ δυνατό στομάχι!

Περαστικά στην κορούλα σου! Εδώ είμαστε!
Reply With Quote