View Single Post
  #2  
Παλιό 14-10-2013, 20:03
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Την πήρα: R1150GS Adventure!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skoukidas Εμφάνιση μηνυμάτων

Μετά από μία εβδομάδα συμβίωσης μαζί της, κατάλαβα πως άσχετα από τον παντός εδάφους χαρακτήρα της η GSA είναι στην πραγματικότητα και μια εξαιρετική μηχανή δρόμου. Πριν μου πείτε ότι η νέα 1200 είναι ακόμα καλύτερη σε όλους τους τομείς θέλω να τονίσω πως ήθελα την 1150 σε κάθε περίπτωση επειδή αυτή μου άρεσε περισσότερο. Αν και είμαι μετρίου αναστήματος και βάρους (1.80, 72 κιλά) και παρ΄ότι είναι μια μηχανή με όγκο και βάρος, στην πραγματικότητα είναι πολύ ευχάριστη και περισσότερο εύχρηστη απ’ όσο νομίζει κανείς, αρκεί να μήν έχεις κακή φυσική κατάσταση βέβαια. Σε μικρές ταχύτητες είναι αρκετά ευέλικτη, και σε στροφές που νομίζεις ότι αν γείρει περισσότερο θα ακουμπήσουν οι κύλινδροι, στην πραγματικότητα υπάρχουν μεγαλύτερα περιθώρια κλήσης απ΄όσο νομίζει κανείς. Αγναντεύεις την κίνηση αφ΄ ύψηλού, τα κιλά της χάνονται με το ξεκίνημα, καταπίνει τις όποιες ανωμαλίες σου προσφέρει (απλόχερα πάντα) η ελληνική άσφαλτος, και τα φρένα και η ανάρτηση υποδειγματικά. Ο καταπληκτικός boxer προσφέρει δύναμη και φοβερή ροπή, και στην προκειμένη περίπτωση ροπή ισοδυναμεί με άνεση. Respect!

Φιλικά

Μάνος
Τώρα κατάλαβα γιατί αδυνάτησε ο Commander

Φίλε καλοτάξιδη, να είσαι καλά να την χαίρεσαι...

Last edited by frits; 14-10-2013 at 20:04.
Reply With Quote