View Single Post
  #8  
Παλιό 27-09-2010, 09:33
AlexisK Ο/Η AlexisK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R 1200 GS Adv
Μηνύματα: 70
Προεπιλογή Απάντηση: Αξίζει να βάζουμε 100άρα βενζίνη ;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε παιδες...γιατι ψαρωνεται??????


Η κατοσταρα

1)Νοθέυετε πιο ευκολα.
2)Κοστιζει ενα καρρο λεφτα....
3)Αν θυμαμαι καλα η προσμηξη για την 100αρα γινεται στα πρατηρια...απο το εκαστοτε πρατηριουχο.....
4)Είναι συγκεκριμένα τα μοτερ που μπορουν να εκμεταλευτουν την 100αρα....και μην ακουσω boxer.....ΕΚΤΟΣ απο ΗP2
5)Οι φημες περι αυξησης χιλιομετρων...ειναι απλα....ΦΗΜΕΣ
6)Αν θελετε να καθαρισει το μοτερ....βαζετε καυσιμα μονιμα σε γνωστα σας πρατηρια...και καθε 4-5 γεμίσματα---συμπληρωστε υγρα για καθαρισμο μοτερ....(που ειναι και πιστοπιημενα) τα συμπληρωνετε σε αντιστοιχια με τα λιτρα καυσίμου που βαζετε..
7)Και ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ......100αρα ή 95 αρα,,,,απο την ιδια μάνικα βγαινουν....
8)αν θελετε δυνατη βενζίνη----ακομα και 95 οκτανιων---ξερω μερικα πρατηρια σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ----ακομα θυμαμαι μια 95αρα που εβαλα βορεια Ιταλία....τη 100αρα και παπαριες.........
9)Παλια ...εβαζα 100αρα,,,,ομως τα χρόνια περνανε και οριμαζουμε.....γιαυτο και πλεον 95αρα !!!!
10)Γιαυτο λοιπον......αφηστε τις ιστοριες περι 100αρας!!!!

11)Αν θελετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δυνατη Βενζινη(Για τα Ελλαδικα δεδομένα)μπορειτε να αγορασετε ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ...--Θα την ακτριβοπληρωσετε,αλλα ερχαιτε σφραγισμενη και ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ,,,,,
1) Γιατί νοθεύεται πιο εύκολα ;;;
2) Συμφωνώ , παρόλο που τη χρησιμοποιώ
3) Μπορύμε να το εξακριβώσουμε κάπως αυτό ;;;
4) Εγώ μονο 100αρα βάζω και εκτος απο ταξιδάκια προσπαθώ απο συγκεκριμένα βενζινάδικα. Μια φορά έβαλα 95 plus επειδή "έμεινα" λόγο απεργίας . Η αλήθεια είναι οτι είδα διαφορά στην απόδοση . Όχι μεγάλη , αλλα είδα.
5) Βλέπε 4 Εγώ είδα διαφορά
6) Δεν το ήξερα αυτό . Κυκλοφορεί στα βενζινάδικα ; ή είναι σε επιλεγμένα/μεγάλα ;;;;
7) Εδώ κάνεις λάθος . Στο βενζινάδικα που πάω εγώ παρατηρώ αντλίες που λένε 95 , 95 Plus και Racing/Ultimate

Εν κατακλείδι

Εγώ προσωπικά βάζω κυρίως shell . Από το πρώτο γέμισμα έβαζα πάντα 100αρα . Οταν "έμεινα" λόγο απεργίας αναγκάστικα και έβαλα 95 plus . Είδα διαφορά στην απόδοση του κινητήρα μικρή όμως . Και στις 2 βενζίνες με ένα 50αρικο έβγαλα μια εβδομάδα . Δεν θυμάμαι χιλιόμετρα αλλα πάνω κάτω τα ίδια
Reply With Quote