View Single Post
  #22  
Παλιό 13-05-2011, 10:32
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Δολομιτικες Αλπεις 2011 ..οταν τα ονειρα γινονται πραγμ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
... να σου πω φιλε!...βασικα δεν ηταν επιλογη μου !

....και οι λογοι ειναι καθαρα πρακτικοί!

... η Autobahn που ενώνει το Solingen, με λιγο μετα το Μοναχο ειναι για καποιον που ζει στη Γερμανια ...το μαρτυριο της σταγονας!... ειναι μια ατελείωτη ευθεια 1500 χιλιομετρων πηγαινε-ελα!....θα σου πω οτι οι 2 της παρεας κανουν την διαδρομη αυτη λογο δουλιας πανω απο 50 φορες τον χρονο και ο οδηγος(Dirk)...πηγαινει συναπτα 25 χρονια στις Αλπεις απο τις οποιες οι μισες κατευθειαν με μηχανη !

...ο χρονος ειναι λιγος και οι ομορφιες στις Αλπεις ατελείωτες...γιαυτο θα ξεκινησουμε νυχτα ...εγω μετα απο 12 ωρες δουλιας , σαββατο βραδυ σε πιτσαρια... θα κοιμαμαι ολη τη νυχτα στο αυτοκινητο μεχρι να φτασουμε! ...κερδιζοντας χρονο!

... ο σκοπος ειναι οι Αλπεις ....οτιδήποτε αλλο δεν προσφερει τιποτα εκτος απο κουραση!...εχεις να διαλεξεις αναμεσα σε 2μερες πηγαινε ελα και 6 βολτες στις Αλπεις ...ή 2 βραδια φορτωμένοι με αλλαγες στο τιμονι και 8 μερες βολτες Αλπεις!...εσυ τι θα διαλεγες!
με κάλυψες απόλυτα. Σε ευχαριστώ.

ειναι μια πολύ καλή λύση που θα μπορούσαμε και εμείς να εκμεταλευτούμε για μια παρέα όπως εσείς και με αφετηρία την Αθήνα σε ταξίδια μας στη βόρεια Ελλαδα και μόνο μιας και η εθνική μας πήγαινε-ελα είναι τουλάχιστον 1000 χλμ.

Βέβαια απο την άλλη θα μου πεις ναι μεν οτι στην autobahn βαριέσαι αλλά στην δικιά μας εθνική είναι τόσες οι εκπλήξεις και οι στάσεις (διόδια) που δεν προλαβαίνεις να την βαρεθείς
Reply With Quote