View Single Post
  #54  
Παλιό 20-09-2013, 00:09
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Sand vs Dainese Gator Evo

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιδιαβαίνοντας το νήμα, είδα Στέφανε ότι πήρε νερό στους αγκώνες. Μήπως φορούσες τα γάντια σου μέσα από την αδιαβροχοποίηση, βράχηκαν και πήγε το νερό μέχρι τους αγκώνες;
Υποθέσεις κάνω, απλά επειδή έχω το off track εδώ και πεντέμισυ χρόνια και δεν έχει πάρει σταγόνα!
Στο θέμα με τα γάντια έχεις δίκιο και είναι κοντά αλλά δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου ότι θα έγλυφε νερό μέχρι εκεί πάνω!!!Θα το δω την επόμενη φορά!!Thanks Χρήστο!
!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από johnny walker Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχετικα με το alpinestars.N4pst3R λες πως η αδιαβροχωποιηση ειναι στην εσωτερικη επενδυση και το καλοκαιρι που δεν σου χρειαζεται μπορεις να γινεις μουσκεμα.Βεβαια το ξεκαθαριζει λιγο και στο βιντεακι οταν ο τυπος φοραει την επενδυση και λεει πως αυτη ειναι η προστασια.
Το μπουφακι λοιπον που με προστατευει μεχρι τωρα χειμωνα καλοκαιρι ειναι ενα Dainese gore-tex D DRY το οποιο εχει αφαιρουμενη επενδυση αλλα δεν νομιζω να ειναι gore tex.
Σχετικα με το καλοκαιρι και τη βροχη ειναι οτι το καλοκαιρι δεν βρεχει αλλα μπορει να σε ποιασει μια δυνατη μπορα που ειναι χειροτερο απο ολα.Το μπουφακι μου λοιπον εχει περασει δυο μεγαλα τεστ.Το μεγαλυτερο ειχε διαρκεια 30 λεπτα.Το αποτελεσμα ηταν να γινω παπι απο τη μεση και κατω.Απο πανω δεν περασε τιποτα ουτε απο τις ραφες του φερμουαρ.
Για να τελειωνω.Πιστευετε πως το alpinestars χωρις επενδυση σε μια δυνατη μπορα θα επαιρνε νερο?Να προσθεσω πως το μπουφαν οταν εφτασα σπιτι ηταν ασηκωτο αλλα νομιζω ετσι λειτουργει το gore tex.

Το Gor-tex είναι ένα υλικό που δεν ποτίζει!!!H Dainese από ότι ξέρω έχει την σειρά Gor-tex και την σειρά D-DRY οπότε το δικό σου παίζει να μην είναι gor-tex αν κάνω λάθος διορθώστε με!!!

Γνώμη μου είναι ότι κάποια στιγμή θα πάρει νερό και αν είσαι κοντά στο σπίτι σου δεν παίζει θέμα αν είσαι όμως 3000χλμ μακρία τότε αλλάζουν οι παράγοντες!!!
Reply With Quote