View Single Post
  #63  
Παλιό 24-12-2013, 10:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
...............................................................
Το κόκκινο χρώμα από μένα,
"ο ατυχής προγραμματισμός" στον οποίο αναφερέται το αιτιολογικό του νόμου είναι ένας μόνο από τους 5-6 παράγοντες της σημερινής κατάστασης και ουσιαστικά ο μοναδικός που αναφέρεται έμεσα στην ευθύνη του δανειολήπτη.

Παρόλαυτά κάποιοι θαυμαστές του Πάγκαλου επιμένουν να ρίχνουν την ευθύνη στα θύματα αυτής της ιστορίας εμφανιζόμενοι βασιλικότεροι του βασιλέως.

Σωστό αυτο με τα κοκινα Σταυρο, δεν ειπα ποτε το αντιθετο!!!!
Ομως παλι παει στο οτι αυτοι με τα κοκκινα απλωσανε το χερι μακρυτερα απο το μηκος του βασιζομενοι στην χρονικα προσωρινη ευμαρεια των ιδιων κατα την οποια συναψαν το δανειο προεξωφλωντας οτι αυτη (ευμαρεια) θα ειναι παντοτινη.
Αλλιως δεν θα εβαζαν δανεια για 20-30-40 χρονια.....κανενας σωφρων ανθρωπος δεν το κανει αυτο. Ως εκ τουτου ο δανειζομενος εχει παρει χρηματα τα οποια δεν μπορει να επιστρεψει, αρα εχει ''φαει'' χρηματα.....δεν εχει σημασια αν το κινητο ¨η το ακινητο επιστρεψει στην τραπεζα διοτι ο δανειζομενος εχει ''φαει'' ρευστο ενω τα αλλα δυο δεν ειναι και το ''φαγωμενο'' ρευστο ανακταται μονον με δανεισμο και συμπιεση των Ελληνων, δικαιων και αδικων.
Οι θαυμαστες του Παγκαλου, η αποψη του οποιου ''μαζι τα φαγαμε'' δεν περιοριζονται μονο στο παραπανω αλλα εχουν προεκτασεις σε ολη την κοινωνια και στα παντα σε καλημεριζουν.........

Υ.Γ. Ασε τον Παγκαλο στην ακρη σε αυτο το νημα........αν θες να το συζητησουμε ανοιξε αλλο νημα, να ξερεις ομως οτι εγω δεν μιλω με αερινα λογια...... ''μου ειπαν'', ''ακουσα'', ''ειδα'' οποταν θα ειμαι δυσκολος αντιπαλος.

Last edited by GeorgeP; 24-12-2013 at 10:13.
Reply With Quote