View Single Post
  #19  
Παλιό 09-05-2013, 17:24
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Δικαίωση για άνεργη δανειολήπτρια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλο ενα ομορφο, περιεκτικο και κυριως ενημερωτικο ποσταρισμα απο τον Γιαννη.
Αυτα πρεπει να ψαχνουμε ακι να ποσταρουμε κι οχι τις μοιρολατριες και τον αφορισμο των παντων...................

Ετσι λοιπον τα δυο ποστς του Γιαννη τι μας λενε? μας λενε οτι αν και το νημα ξεκινησε ως ενα ακομη αντι τραπεζικο νημα με αιχμη την ''δικαιωση'' δανειοληπτριας και ''κοιτα να δεις τι θα παθουν οι τραπεζες'' εντουτοις το δικαστηριο δεν την δικαιωσε. Τουλαχιστον οχι με τον τροπο που θα επιθυμουσαν ολοι οι δανειοληπτες......με παραγραφη ¨η μειωση του οφειλομενου ποσου, διοτι αυτο ζητανε.
Παραταση της εδωσε και τιποτε αλλο και μαλιστα με ασχημη καταληξη μετα την ληξη της. Το σωστο για την δανειοληπτρια ειναι να πει στην τραπεζα να παρει το σπιτι και να παει να μεινει στο νοικι, λιγοτερα θα πληρωνει και θα της φυγει κι ενας μεγαλος βραχνας.
Ακομη και το δικαστηριο αναγνωριζει την σπουδαιοτητα και εγκυροτητα των συμφωνηθεντων πιστοποιημενα απο τις υπογραφες των συμαβλλομενων οταν καποιοι αλλο δεν αναγνωριζουν ουτε την υπογραφη τους ουτε ιερο και οσιο αρκει να γινει το δικο τους...παραλογο ¨η οχι, νομιμο ¨η οχι καμια σημασια δεν εχει.


Καλά,διάβασες ποτέ όλο το αρχικό πόστ ή διάβασες μόνο αυτό που ήθελες?

Όμως επειδή είναι άνεργη το Ειρηνοδικείο έκρινε μηδενικές καταβολές για μια διετία (θα επανεξεταστεί το 2014) και για τη διάσωση των περιουσιακών της στοιχείων αποφάσισε «κούρεμα» του χρέους της κατά 52%. Έτσι καλείται να πληρώσει 93.500 ευρώ σε 240 μηνιαίες δόσεις, που αντιστοιχεί σε χρονική διάρκεια 20 ετών.

Και επειδή εγώ ζω στην κοινωνία και όχι στον κόσμο μου και μιλάω με κόσμο και βασικά ακούω και αυτά που μου λένε σε πληροφορώ ότι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις δανειοληπτών όσο και να σε ζορίζει αυτό, γίνονται κουρέματα και εκτός δικαστηρίων ειδικά σε μικρά δάνεια καταναλωτικά κ.τ.λ,πιστωτικές κάρτες με κούρεμα από 20% εως και 80% σε κάποιες περιπτώσεις και αν θές στοιχεία,γιατί εγώ έχω στην διάθεση σου.
Reply With Quote