View Single Post
  #59  
Παλιό 23-12-2013, 20:44
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμα σου τυχει στον δρομο, στην παρεα, στον περιγυρο σου ανθρωπος ανευθυνος και ασοβαρος θα εδινες σημασια στα λεγομενα του? θα βασιζοσουν επανω του για την Χ δραστηριοτητα σου? μαλλον οχι! τοτε γιατι δεν εκανες το ιδιο με το ελληνικο Κρατος αφου ηξερες επι σειρα ετων και απο παντα οτι ειναι ανευθυνο? Αρα.........Δεν φταει για ΟΛΑ το κρατος......
Ζηταμε υπευθυνοτητα απο το κρατος οταν εμεις οι ιδιοι ειμαστε παντελως ανευθυνοι....αν δεν ειμασταν δεν θα αναζηταγαμε μονιμως αλλου φταιχτες.
Αν δεν ειμασταν ανευθυνοι τοτε η ορθη αποδωση του ''το που και το γιατι θα ανοικτουμε'' δεν θα μας εκανε τρελους για το ''τουβλο'' αλαλ και για αλλα υλικα αγαθα διοτι απλα θα ξεραμε οτι δεν μπορουμε....... δεν θα μας ειχε φερει εδω που ειμαστε σημερα Χρηστο.

Kατσε τωρα γιατι παει αλλου η ιστορια!!Τοτε φιλε μου καλε αφου ΔΕΝ μπορω να βασιστω στο Κρατος,ποιος ο λογος να ειμαι κ γω συνεπης απεναντι του?Αν τον εναν χρονο μου λεει "εσυ ως μισθωτος μπορεις να ακουμπησεις μεχρι πχ το ταδε αυτοκινητο η τα ταδε τατραγωνικα σπιτιου" κ του χρονου οχι μονο αναιρει αυτο που μου ειπε,αλλα το παει κ στην αλλη ακρη "τιμωροντας" με κιολας,εγω γιατι να μην γινω "ανευθυνος" οπως ονομαζεις ολους οσους δεν τηρουν τους νομους αυτου του κρατους?

Φιλε, μου τα μπερδευεις λιγο....Δεν μιλαω μονο για το σπιτι,παρολο που βρισκομαστε σε αυτο το ωραιο νημα,αλλα μιλαω γενικοτερα για την ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ κ ΑΣΥΝΕΧΕΙΑ αυτου του Κρατους...

Εν τελη με αυτην την παραλογη λογικη που μου λες να μην εμπιστευομαι το Κρατος,κ καλα να παθω που το κανω,νομιζω οτι δικαιωνεις πανυγηρικα κιολας οσους καταφερνουν κ "παρακαμπτουν" το συστημα κ τους νομους κ περνανε ζαχαρη...

Reply With Quote