View Single Post
  #23  
Παλιό 03-06-2009, 14:40
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ανάκληση μοντέλων BMW!!!!!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lykos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως θα κάνουν κάποιοι γιαπωνέζοι τώρα να αρχίσουν πάλι τη μουρμούρα....!!!...

Πάντως όπως και να 'χει το πράγμα, μπράβο και πάλι μπράβο στη μαμά BMW που δεν αφήνει τίποτα στο έλεος της...!!!

Να σημειώσουμε εδώ και να μην παρανοεί κανένας ότι...: συνήθως με την ανάκληση δεν σημαίνει ότι κάτι είναι τελείος άστοχο ως υλικό,....αλλά μετά απο εξαντλητηκές δοκιμές της εταιρίας υπάρχουν "καποιες ενδείξεις" καταπώνησης που σε ακραίες περιπτώσεις είτε παρουσιάζεται μεγαλύτερη φθορά απο την αναμενόμενη, είτε όντος μπορεί και να παρουσιαστεί πραγματικό πρόβλημα...!!
Γι αυτό δεν χρειάζεται να τρελάινεται κανένας...!!
Τωρα τουτο εδω, απο την αρχη μεχρι το τέλος του θελει πολυ συζητηση!! Κι εξαρτάται κανεις πως το βλέπει!! Εγω π.χ δεν θελω να ασχολουμαι με το οχημα μου (όποιο κι αν ειναι αυτο) παρα μονον για τα προγραμματισμενα σερβις του, το πλυσιμο του κ.α. ευγενη αθληματα!! Αν μου κατσει ανακληση, π.χ οι δύο μοναδικές ανακλησεις του Βαραντερο περι πλαινου σταντ και πιθανης διαροής υγρων φρενου απο την βαλβιδα PCV του CBS στα 10 χρονια κυκλοφορίας του, αγχωνομαι!!!
Τωρα αν στην περιπτωση μου εδινα 18000ε κι απο το 2000 μεχρι σημερα εσερνα την μοτοσυκλετα μου (GS) 9 φορές σε εξουσιοδοτημενο για ισάριθμες ανακλησεις ( http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/rec...hes/search.asp) εεεε καπου θα ειχα ενα προβλημα!!!!! Αλλα αυτος ειμαι εγω, δε σημαινει οτι ολοι πρέπει να ειναι σαν κι εμενα ουτε σημαινει αιχμη για την GS!! Αυτη ειναι η GS κι αυτη ειναι η Varadero, take it or leave it!!!

Last edited by GeorgeP; 03-06-2009 at 14:44.
Reply With Quote