View Single Post
  #11  
Παλιό 02-03-2011, 02:34
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: F800GS: Αντικατάσταση θερμαινόμενων grips

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως τα προτιμω κολλημενα.... Ειναι πολλη η ιπποδυναμη της μηχανης για να κρατιεσε πανω της με χερουλια που απλα σφηνωσαν! Αντε να ηταν κανενα παπακι να πω ενταξει... αλλα σε μηχανη ....ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑΚΗ!
Όλα τα χερούλια σε όλες τις μηχανές έτσι μπαίνουν, άντε κάποιοι βάζουν λίγη λακ ή σπρέι για να γλυστρίσει ευκολότερα και να κολλήσει καλύτερα μετά, στο ADVrider τόσο για το 800 όσο για το 1150/1200 όπως και ο Boxer στον οδηγό του όπως και στο"αδερφάκι" ιταλικό φόρoυμ "quellidellelica" λένe για νερό/σάλιο και η ίδια η κατασκευάστρια Ariete λέει νερό ή οινόπνευμα. Δεν πρόκειται ξαφνικά να αρχίσουν να περιστρέφονται μόνα τους, αν (ή όταν, όπως θες) αρχίσουν κάποτε να χαλαρώνουν τότε με 26 ευρώ τα ξαναλλάζω.. . Και στο κάτω κάτω όπως έγραψα και στην αρχή, αυτό έκανα στο μηχανάκι μου, δεν προτείνω σε κανένα να το κάνει όπως και δεν προτείνω σε κανένα να πάρει τα βουνά όταν δημοσιεύω κάτι στις χωμάτινες βόλτες. (αν και αυτό νομίζω πως το έχω κάνει...).
Φιλικά πάντα..

ΥΓ. Έπρεπε να δεις στο intruder όταν ήμουν τζόβανο τα μεταλλικά grips με τα τσιμουχάκια, που στηρίζονταν σε 3 μικρές αλλενόβιδες περιμετρικά και που ξεβίδωναν συνέχεια.. (στο τσεπάκι του μπουφάν κράταγα πάντα ένα 4αράκι άλλεν) Εκεί ήταν όντως μεγάλη βλακεία!

Last edited by Gemat; 02-03-2011 at 10:58.
Reply With Quote