View Single Post
  #17  
Παλιό 02-11-2010, 17:22
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΟ VARADERO ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις Μιχάλη μου (ΧΑΤΖΗΛΙΑΣ), το ''μοιαζει'', ειναι ''αντιγραφη'' κ.λ.π. στα ματια του καθενος απο εμας φανταζει διαφορετικό! Εγω ας πουμε θα μπορουσα να ισχυριστω οτι ειμαστε αδελφια, εσυ κι εγω(!!!), αν ειχα π.χ. τοσο μαυρο μαλλι σαν κι εσενα!!!!!!!!! Ναι αλλα απο ενα δυο ομοιοτητες δεν τον λες και...αδελφο, αντιγραφη κ.λ.π.!!
Δεν νομίζω ότι είναι αντιγραφή του GS ή του GS Adventure.

Η μοτοσυκλετιστική αγορά έχει δείξει ότι μοντέλα και σχεδιασμοί όπως GS και GS Adventure είχαν μεγάλη επιτυχία, και είναι πιθανό και ευνόνητο ότι κατασκευαστές θα επιλέξουν το design που είχε επιτυχία σήμερα. Η BMW το άρχισε με τις GS και GSA και άλλες έχουν ακολουθήσει (νομίζω η νέα Transalp έως ένα σημείο).

Πιστεύω ότι αυτή η νέα Varadero, όσον αφορά το Design, κατ εμένα, έχει επιλέξει την συνταγή επιτυχίας design της BMW για τα μοντέλα GS και GSA, πιστεύω όμως επίσης ότι το μοντέλο θα έχει τουλάχιστον 120 hp και 12 ροπής, ίσως και άλλα επιτεύγματα. Τέλος, η τιμή του θα είναι σαφώς μικρότερη των GS και GSA, πράγμα το οποίο τραβήξει το κοινό.

Τέλος, ίσως η BMW να αρχίζει από του χρόνου να ξεφεύγει από το GS και GSA design και να αρχίσει να λανσάρει τύπου V6 μοτέρ (βλέπε GLT, κτλ). Αυτό δείχνει ότι θέλει να πρωτοπορήσει σε νέα μοτέρ και design. Το γεγονός ότι η Transalp και η Varadero σε αυτά τα νέα μοντέλα μοιάζουν των GS / GSA δείχνει ότι ακολουθούν, δεν πρωτοπορούν (design).

Παρόλ αυτά, μου αρέσει πολύ το δικό σου μοντέλο της Varadero, όπως και το νέο GL / GLT της BMW.
Reply With Quote