View Single Post
  #24  
Παλιό 14-11-2011, 18:55
Oyk147 Ο/Η Oyk147 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW Gs 1200 adventure 2007
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Απάντηση: Εντούρο κράνος BMW

Γειά σας παιδιά.
Έχω το ίδιο κράνος απο το 2007.BMW enduro rallye 2
Το κούμπωμα είναι θέμα συνήθειας.Σε 2" όταν το μάθεις το βάζεις.Όμως φανταστείτε να φάμε τούμπα και να μήν έχουμε αισθήσεις και να πάει κάποιος να στο βγάλει.. θα βγάλει και το κεφάλι μαζί!!Ωραίο αστείο..
Κόβουν το λουρί στο νοσοκομείο θέλω να πιστεύω.Συγνώμη για αυτό το παράδειγμα αλλά το είχα καιρό απορία!
Είναι καί σοβαρό καί σπόρ ταυτόχρονα.
Πανέμορφο design και ωραία ζελατίνα.
Εγώ όμως που όλο μου έπεφτε απο όπου το στήριζα έχει πάθει τα εξής:Έχει ψιλογρατσουνιστεί η ζελατίνα και μου σπάει τα νεύρα.θα μου πείτε γιατί δέν την αλλάζω,πήγα ρώτησα και ήταν ακριβή και το ακύρωσα για λίγο καιρό μα τώρα που χειμώνιασε πρέπει να την πάρω γιατί αλλιώς θα παίξει τρελή ιγμορίτηδα!
Επίσης απο πέσιμο σπάνε έυκολα κάτι αυτάκια πλαστικά μαύρα που κρατάνε όρθια τη ζελατίνα και μετά δέ στέκεται όρθια και σου σπάει τα νεύρα.Προσοχή αυτά σπάνε πανευκολα. Και επίσης ότα ακουμπά η ζελατίνα ανοιχτή-όρθια πάνω στο σκίαστρο τότε απο την κεντρική πλαστική βίδα,χαλαρώνουμε και ξανασφύγγουμε με ένα κέρμα και σηκώνουμε λίγο πιό πάνω το σκίαστρο ώστε να μή βρίσκει.λαό ο δεύτερος τρόπος είναι να χαλαρώνουμε τα μαύρα αυτά πλαστικά που ανέφερα πρίν με τα δοντάκια (που σπάνε έυκολα) και να τα ρυθμίσουμε ανάλογα προς τα κάτω ώστε να μήν ακουμπά η ζελατίνα (όταν τα ξανάσφίξουμε αφού τα έχουμε κατεβάσει) πάνω στο σκίαστρο! Αυτά τα λίγα.Επίσης βγαίνει η ζελατίνα και φοράς μάσκα-γυαλιά enduro και γίνεται πιό αλητία από ποτέ!

Last edited by Oyk147; 14-11-2011 at 18:58. Λόγος: Ξέχασα να πώ ότι γράφω για το κράνος BMW enduro
Reply With Quote