View Single Post
  #53  
Παλιό 23-12-2013, 18:15
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Χαιρομαι που πολλοι αντιλαμβανονται ΠΙΑ οτι ειμαστε υπευθυνοι των αποφασεων/πραξεων μας απο οπου κι αν ορμωμενοι αποφασισαμε να πραξουμε ετσι οπως αποφασισαμε και εν τελει πραξαμε ..........δεν μας φταιει κανεις αλλος, μονον εμεις οι ιδιοι.
Η αναζητηση ''αλλου'' φταιχτη είναι απλα ψυχολογικη διασταση που στοχευει στο ''εγω'' μας αλλα και ελπιδα οτι δεν θα κατηγορηθουμε εμεις για τις πραξεις μας απο τα παιδια μας.

Να σταθω μονο σε αυτο το σημειο κ να σου πω Γιωργο την διαφωνια μου...Φυσικα κ ειμαστε υπευθυνοι των αποφασεων μας καθως κ των πραξεων μας,οταν ομως εχουμε να κανουμε με ενα υπευθυνο κ σοβαρο Κρατος!!

Απο που θες να το πιασουμε κ που να καταληξουμε?Αποφασιζεις να αγορασεις σπιτι πχ?Δεν πρεπει να ξερεις τι χρωστας κ τι θα πληρωνεις γιαυτο καθε χρονο?Το ιδιο δεν ισχυει κ για το αυτοκινητο?

Εχεις δει εσυ σοβαροτητα κ υπευθυνοτητα απεναντι στους πολιτες αυτης της χωρας σε αυτες τις 2 κατηγοριες ας πουμε?

Να τονισω οτι αλλο πραγμα "καθομαι κ κλαιω την μοιρα μου" με το μπ@@ρδελο κρατος που εμπλεξα κ αλλο πραγμα αντιδρω ο καθενας φυσικα με τον τροπο του...Αλλος πουλαει,αλλος φευγει κλπ...

Αλλα οταν προγραμματιζεις να κανεις το οποιοδηποτε βημα πρεπει να ξερεις κ απο πριν τι εχεις να πληρωσεις!!

Κ φυσικα αυτη η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ του Κρατους μας ειναι το ΝΟΥΜΕΡΟ 1,λογος που ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ το ποδι του κανενας επενδυτης στην χωρα μας,αγαπητε Γιωργο...
Reply With Quote