View Single Post
  #1  
Παλιό 09-09-2013, 16:42
ALTITUDE Ο/Η ALTITUDE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2013
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1150GS Adv
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή Ψάχνω για R1150GS Adventure

Δεν είμαι κάτοχος BMW, αν και στο παρελθόν είχα για αρκετά χρόνια μια F650.

Από την στιγμή που αποφασίσαμε με την γυναίκα μου να κάνουμε οικογένεια, το δεύτερο κράνος μπήκε στο ντουλάπι, και με τον ερχομό των δύο αγοριών μας πρίν λίγα χρόνια η πορτοκαλί Funduro έδωσε την θέση της σε μια Buell Lightning (προς μεγάλη στεναχώρια της μαμάς η οποία μου το κρατάει ακόμα), η οποία και έδινε στον μπαμπά την ευκαιρία να ξεσκάει πού και πού με μοναχικές και σύντομες βόλτες, μιας και δεν υπήρχε προοπτική για ταξίδια με μηχανή.

Fast forward στο φετινό καλοκαίρι. Τα μικρά πλέον έχουν ξεπεταχτεί, και το έταιρον ήμισυ ξεσκόνισε το κράνος της, ξαναφόρεσε το μπουφάν (παραδόξως χωρούσε) αλλα ήταν τα μαλακά μόρια της μαμάς που δεν άντεξαν την επαφή με την αμερικανίδα. Μια τα μόριά της, μια η θέση της, μια η γκρίνια της («δεν είναι BMW») δεν ήθελα και πολύ, και έτσι αποφασίσαμε ότι καλύτερα (για όλους μας) να την δώσουμε και να ψάξουμε να βρούμε μια R1150GS Adventure, την οποία ανέκαθεν θαυμάζαμε πάρα πολύ. ‘Ετσι δεν θα καταστρέψουμε και τον οικογενειακό μας προυπολογισμό. Έτσι βρίσκομαι τώρα στη φάση που θα πουλήσω την Buell και θα ψάξω να βρώ την GSA. Ελπίζω λοιπόν στην πολύτιμη βοήθεια των μελών του forum για την σωστή καθοδήγησή σας προκειμένου να βρούμε την ‘καινούργια’ μας BMW.

Μάνος
Reply With Quote