View Single Post
  #32  
Παλιό 02-06-2013, 18:04
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: www.shoes-shop.gr --- Σας λέει κάτι ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων

salomon....πολυ καλη μαρκα και δεν χρειάζεται να πας στα κορυφαία τις μοδελα ..... και η μακαν εχει πολυ ποικιλια και καλες σχετικα τιμες...[/B]
Εξαιρετική πρόταση πολύ καλές τιμές.....

Οσοι τρέχουν πρέπει να βάλουν το χέρι στην τσέπη και να πάρουν τα καλύτερα.Μακρυά απο τις μούφες ...τα προβλήματα που μπορούν να δημιουργήσουν είναι τεράστια.
Τρέχω όλη μου την ζωη και σε στίβο και σε χώμα .Πέρισυ τον χειμώνα τα παπούτσια μου παρέδωσαν πνεύμα ( θέλω ένα ζευγάρι τον χρόνο) και μπήκα στον πειρασμό και πήρα προσωρινά κάτι μαιμούδες Nike μέχρι να μαζέψω χρήματα να πάρω τα σωστά.Τον Αυγουστο σήκωσα κάτι πολύ ελαφρύ και ένιωσα ένα οξύ πόνο-κάψιμο στην μέση.
Αυτό ήταν.Μέχρι σήμερα παιδεύομαι με πόνους στην μέση αφου κάποια κήλη έχει εγκλωβίσει το ισχιακό νεύρο.
Μετά απο πολύ μεγάλη έρευνα που έκανα και μετά απο κουβέντες που είχα με δρομείς κατέληξα ότι η λάθος επιλογή παπουτσιών ήταν η αιτία να πάρει η μέση μεγάλα φορτία .Συνήθως οι κραδασμοί χτυπάνε πρώτα τα γόνατα.Στην δική μου περίπτωση ήταν πιο ευαίσθητη η μέση (σημειωτέον δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με την μέση).

Θέλω να πω ότι ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΕΡΠΆΤΗΜΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΠΛΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ δεν παίρνουμε μαϊμούδες αθλητικά.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
[B
με πρόβλημα δισκοκηλών,
και αρκετό περπάτημα.
[/B]
Δημήτρη θα πας σε καλό μαγαζί με αθλητικά και θα σου προτείνουν αυτοί το κατάλληλο παπούτσι που κάνει για εσένα.Πιθανόν να σε μετρήσουν (τον τρόπο που περπατάς , πως πατάς κλπ).

Δισκοκήλες κλπ μακρυά απο φάρμακα και εγχειρήσεις .
Ρεφλεξολογία και βελονισμός ίσως η καλύτερη αντιμετώπιση.

Last edited by diomiles; 02-06-2013 at 18:05.
Reply With Quote