View Single Post
  #22  
Παλιό 29-08-2012, 21:39
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Επαναπρογραμματισμός ECU BMW GS 1100

Παιδιά ότι θέλετε εδώ είμαι. Αξίζει η νέα χαρτογράφηση, το δοκίμασα χωρίς φίλτρο το απόγευμα κ το μηχανάκι πετάει. Ψάχνω να βρω Κ/Ν τώρα αν έχει κανείς κανένα μεταχείρω ας στείλει pm. Για όποιον θέλει τσιπάκι, για gs 1100 του στέλνω απλά ένα τσιπ κ το κουμπώνει, για 1150 θα πρέπει να μου στείλει πρώτα το δικό του να διαβάσω τους χάρτες κ να του το ξαναστείλω πίσω μαζί με ένα νέο με βελτιωμένη χαρτογράφηση.
Η μόνη δυσκολία αν προκύψει είναι σε μηχανάκια με immo όπου εκεί θα πρέπει να έρθει όλος ο εγκέφαλος στον πάγκο. Έψαξα μόλις για σχετικά θέματα στο net κ διαπίστωσα ότι παίζει μία σύγχηση περί του θέματος ενώ τα πράγματα είναι απλά.

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ, το κόστος για κάθε τσιπάκι, επειδή είναι η δουλειά μου σαν τεχνικός υπολογιστών, θα είναι 10 ευρώ + την εργασία μου, κόστος πολύ χαμηλό που δεν ανταποκρίνεται σε προγραμματισμούς που γίνονται επαγγελματικά από εταιρίες σε άλλα αυτοκίνητα κ μηχανές. Η δουλειά που γίνεται είναι ακριβώς η ίδια με τις εταιρίες tuning.
Αυτό λόγω του forum που φιλοξενεί τις μοτοσυκλετιστικές ανησυχίες μας.. Φιλικά πάντα κ επειδή είμαι νέος στο forum που προέκυψα λόγω της αγορά του gs, ελπίζω πάντα να μη παρεξηγηθώ..

Στη διάθεσή σας αν μπορώ να βοηθήσω.

Last edited by JohnGS1100; 29-08-2012 at 21:40.
Reply With Quote