View Single Post
  #5  
Παλιό 06-11-2009, 11:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα..

Ρε παιδια, ΜΟΝΟΝ ΕΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ? Εγω καλα, ειμαι για πολλους ''πολέμιος'' των GS αλλα εσεις για ενα τοσο σοβαρό προβλημα το οποίο μπορει να συμβει στον καθενα σας (ακου τρυπια γεφυρα για να περναει το λαδι, και μαλιστα αλουμινενια) δεν εχετα να πειτε τιποτε άλλο? Μια παρόλα, μια ''βρισια'', ενα κατι τις τελος παντων...............!!!

Ξερετε τι σημαινει κουφιο αλουμινιο στις γεφυρες του τιμονιου? ξερετε οτι το πρωτο ''γκαπ'' και το 80% της δυναμης που εξασκειται σε όλο το συστημα απο λακουβα, σαμαρακι και δεν ξερω κι εγω τι άλλο το τραβαει η κατω πλακα?
Ο φίλος και δικός μου συναδελφος μηχανικος αεροσκαφων (ασχετα αν δεν εξασκω το επάγγελμα αυτο) δεν μπαινει σε λεπτομερειες περι αντοχης υλικων και ειδικα αλουμινιου το οποιο ειναι και κουφιο(!!!!) στην περιπτωση μας - σε μια τοσο ευαισθητη περιοχη - και περιοριζεται στο νομικο σκελος και της συμπεριφορας της εταιρείας!!!! Καλα κανει!!!!
Αλλα αν η BMW εξικονομησε 30 κιλα στην 1200 - απο την 1150 - με αυτον τον τρόπο τοτε χαιρομαι για μια ακομη φορα που δεν ειμαι κατοχος GS!!!!!


Σημ. Καπου εχω την φωτογραφια ενος σπασμενου πλαισιου απο Aprilia Caponord το οποιο ειναι αλουμινενιο και το οποιο εσπασε περνωντας απο ενα Σαμαρακι εξαιτιας μιας και μοναδικης φουσκαλας αερα στο σημειο εκεινο!! Να την βρω να την ποστάρω!!!!

Last edited by GeorgeP; 06-11-2009 at 11:43.
Reply With Quote