View Single Post
  #1  
Παλιό 18-11-2013, 14:31
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή χαλαρωση βιδας στο μπλοκ!!!!!!!

1200gs-05-116000χλμ
πριν ενα μηνα αποφασισα να ριξω στο μοτερ wd40
αφου το αφησα και μουλιασε μια ωρα τη πηγα στο πλυντηριο
εχθες εκει που καθομουνα και επινα το καφε μου βλεπω στην μηχανη απο κατω μια λιμνουλα απο κατι!!μπα λεω τα ματια μου ειναι!!!!το εργαλειο κενταει!!!!μια αλλη φωνη ομως μεσα μου μου φωναζε _του τα εβγαλες τα ματια μαπα!!
παω κοντα και καταλαβα οτι η φωνη ειχε δικιο λαδι αγνο παρθενο καστρολ
την παιρνω την παω σπιτι βαζω στρωμα και πεφτω απο κατω τιποτα ολα καλα !!!
τι γινετε λεω τωρα!!!με τα πολλα κοιταω απο δεξια και αναμεσα στο κυλιδρο και στον καθρεπτη στην περιοχη του μπλοκ πλαγιως εσταζε μια βιδα!!!!την βαζω μπρος και το σταξιμο εγινε ροη!!!!σβηνω αναβω τσιγαρο και σκεπτομαι!!!!!!!!
τι γινετε φιλαρα εχει ξεσφιξει??εχει σπασει???τα μαζευω ολα και παω στο σπιτι με βλεπουν ολοι στεναχωρημενο και με ρωτανε _τι εχεις ?_απαντω _εχω διαροη!!_
η γυναικα μου μου ειπε _καλα τωρα το πηρες χαμπαρι!!!!απο τοτε που σε γνωρισα εχεις διαροη!!!!!!
εμεινα με το στομα ανοιχτο!!!!νομιζα οτι δεν το ειχε παρει χαμπαρι αυτο!!
τεσπα της εξηγω οτι δεν επροκειτο για την δικη μου διαροη αλλα για την μηχανη!!!! _μου απαντα οτι ακομα και τα σιδερα επηρεαζεις!!!!
τεσπα δεν εδωσα συνεχεια γιατι δε με βολευε μια αψιμαχια μεσουσης του πολεμου που ειχα να δωσω με το μειζον προβλημα της διαροης(του μοτερ)
επεσα και κοιμηθηκα βλεπωντας εφιαλτες με λαδια ξυδια μπλοκ κυλινδρους κλπ
το πρωι την πηγα στον μηχανικο
εντελει η βιδα ειχε λασκαρει!!!!εντελως (περισσοτερο απο τις δικες μου)
λετε να την εκανε την δουλεια το wd40??????
σας το μεταφερω αυτο οχι για να θειξω το υλικο αυτο(wd40)που το πιστευω πολυ!!!! απλα γαι να εχουμε τον νου μας οτι μετα την χρηση του πρεπει απο καιρο σε καιρο να κανουμε ενα τσεκ στις βιδες
αυτα και ευχαριστω
Reply With Quote