View Single Post
  #26  
Παλιό 03-06-2009, 23:01
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: service 20.000 χλμ. F800GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αστο φιλε, εσυ ειχες ενα εγω αισίως καβαλάω το τριτο μου!!!! Για εμπρος τακακια μιλάω φίλε μου!!!! 27000κμ κι ακομα εχουν καπου στο 1mm!! Το πισω ναι αν εισαι πισωφρενάκιας! Στα τρια δικα μου βαραντερο με σχεδόν αποκλειστικη χρηση εμπρος φρενου, με διορθωτικα ΜΟΝΟΝ πατηματα στο ποδοφρενο (δεν κατεβαινω την Συγγρου με 120 και ταματαω με πισω φρενο στην Ιντεραμερικαν π.χ), το πισω τακακι αλλαζεται καθε 15000-20000κμ και τα μπροστά ως ειπα πιο πανω!!!

Και το Βαραντερο φρεναρει αγαπητέ μου, προσεξε κι εσυ....φρεναρει!!!!! Απλα η αισθηση που σου δινει το GS ειναι καλυτερη απο το Βαραντερο λογω λιγοτερου μπρουμουτισματος ελεω εμπρος εναλλακτικου συστηματος της BMW. Αν πας στα συγκριτικα των μοτοπεριοδικων μεταξυ των δύο μοτοσυκλετων οι αποστασεις φρεναρισματος ειναι ιδιες!! Με κατι εκατοστα υπερ του Βαραντερο!!!
μαλλον τοτε ηρθε ο καιρος να αλλαξεις μηχανη.μπραβο ρε θηριο,3 και την παλευεις ακομη.πλακα κανω αδερφε αλλα νομιζω οτι τα φρενα της μιας με την αλλη ειναι σαν τη μερα με τη νυχτα.α που εισαι μηπως τα συγκριτικα που διαβαζεις δινουν το varadero καλυτερο και σ ολες τις υπολοιπες επιδοσεις?
Reply With Quote