View Single Post
  #32  
Παλιό 23-07-2013, 16:25
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Στα 300 € το προστημο για ελευθερο...

Εγω βέβαια τα ξέρω λίγο διαφορετικά τα πράγματα.

Ο συνειδητοποιημένος "ελεύθερος κάμπερ" είναι στις περισσότερες περιπτώσεις ( εγω βέβαια πιστεύω ότι είναι σε όλες ) φυσιολάτρης με ιδιαίτερη ευαισθησία σε θέματα που αφορούν την καθαριότητα και γενικότερα την ησυχία.

Εχω δει παραλίες γεμάτες με ελέυθερους κατασκηνωτές χωρίς κάδο απορριμάτων , χωρίς τον δήμο να κατεβαίνει να καθαρίσει διότι δεν το επιτρέπει η πρόσβαση , να είναι πεντακάθαρες .Μάλιστα μερικές φορές καθαρίζουν την παραλία απο σκουπίδια που έφερε η θάλασσα .Μερικές φορές συμβαίνει σε αυτές τις παραλίες κάποιος κατασκηνωτής να "ανάψει" ένα τσιγάρο και μετά να πιάσει την κιθάρα του με την παρέα του στον χώρο του και πάντα χαμηλόφωνα να διασκεδάσει κόσμια.

Εχω δει όμως και παραλίες που δεν υπάρχουν ελέυθεροι κατασκηνωτές , με ¨καθως πρέπει " λουόμενους όταν φεύγουν να αφήνουν κάθε λογής σκουπίδι .Εχω βιώσει καταστάσεις με μεθυσμένους ¨κυρίους¨να βάζουν τα λαικά στο διαπασών αδιαφορώντας για τον διπλανό τους αφου έχουν καταναλώσει ένα βαρέλι μπύρες και ούζα .

Κάφρους μπορείς να βρείς παντού.Σε κάποια σημεία μπορείς να βρείς λιγότερους εως καθόλου.Αυτά τα σημεία είναι εκεί που συχνάζουν οι ελεύθεροι φυσιολάτρες κατασκηνωτές

Last edited by diomiles; 23-07-2013 at 16:30.
Reply With Quote