View Single Post
  #5  
Παλιό 17-12-2013, 23:31
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
[COLOR="Blue"][SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"]

Διαβασε τον νομο καλλυτερα για αυτα με τα κοκκινα.

Απαγορευεται (ακομα) ρητως και δια ροπαλου ελλην υπηκοος ο οποιος φορολογειται στην ελαλδα κι εχει μονιμο τοπο κατοικιας την ελλαδα να κυκλοφορει εντος αυτης αυτοκινητο με πινακιδες εξωτερικου ¨η ΕΕ.

Η μονη περιπτωση που επιτρεπεται ο ελλην υπηκοος να ειναι κατοικος εξωτερικου οπου και θα φορολογειται ¨η εργαζεται!!!!!
Ρε πάτε καλά ρε! Δηλαδή εγώ που ζούσα πριν μερικά χρόνια στο εξωτερικό (Ε.Ε.), σπούδαζα, δούλευα κλπ, αλλά ήμουν και φορολογούμενος Ελλάδος ταυτόχρονα, απαγορευόταν να έρθω Ελλάδα με το όχημά μου με πινακίδες τής χώρας όπου ζούσα να δω τους δικούς μου και να ξαναφύγω?
Όχι βέβαια! Το είπες και μόνος σου άλλωστε (με τα μπλε).

Ε, ακριβώς αυτό κάνουν και όσοι έχουν ξένες πινακίδες: δηλώνουν κάτοικοι εξωτερικού και εργάζονται εκεί. Εικονικές ή όχι οι εταιρείες, αυτό το λέει η κυβέρνηση εγώ δεν έχω τέτοια στοιχεία.
Τώρα, αν νομίζουν οι κυβερνώντες ότι λένε ψέμματα ή ότι οι εταιρείες είναι εικονικές, ή ότι...ότι... ας το αποδείξουν και ας τους προσάγουν στην δικαιοσύνη.
Μέχρι να το κάνουν δεν υπάρχει ουδέν μεμπτόν από την στιγμή που οι άνθρωποι έχουν εταιρείες έξω και άρα ας το βουλώσουν!

Last edited by Al Bandy; 17-12-2013 at 23:35.
Reply With Quote