View Single Post
  #3  
Παλιό 25-08-2013, 22:23
yannister Ο/Η yannister βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μoto: HONDA TRANSALP 600
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: SOS Πρώην κάτοχος R 1150 RT που πουλήθηκε στην Κατ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλαράκι, αυτό το SOS με μπέρδεψε, με ανησύχησε, με προδιάθεσε ότι θα διάβαζα (ακόμα) ένα δυσάρεστο γεγονός....
Λίγο προσοχή λοιπόν στο πώς χρησιμοποιούμε αυτά τα "σήματα ανάγκης"...δημιουργούνται λάθος συνειρμοί !

Όσον αφορά στο ευχάριστο "πρόβλημά" σου, προτείνω να μπεις στο κόπο να δείξεις τη μοτό σε κάποιον μηχανικό που να "ξέρει" τα BMW, όχι απλά να τα επισκευάζει.....μη τσιγκουνευτείς τα πιθανά έξοδα να τσεκάρεις τη μοτό στον σωστό μηχανικό.....λόγω παλαιότητας του μοντέλου, υπάρχει κίνδυνος να τα πληρώσεις διπλά και τρίδιπλα....μην εμπιστευτείς τις κουβέντες κανενός άλλου!!!
Συγγνώμη για το "SOS"........
Απλά το έβαλα για να προσεχτεί το θέμα μου καλύτερα.... Έχεις δίκιο ότι μπορεί να μπερδευτεί κάποιος..... !! Έχεις να προτείνεις κάποιον μηχανικό στην θεσσαλονίλη ή κάποιον που να γνωρίζει από BMW όπως λές;
Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.
Όσο για τον νεαρό φίλο που χάθηκε τόσο άδικα σήμερα (και εγώ αναβάτης και οδηγός μοτό και μόνο είμαι και καταλαβαίνω) τι να πω..... Κρίμα γιατί δεν χάθηκε από κάποια απροσεξία του ή κακού χειρισμό αλλά από λάθος οδηγού άλλου οχήματος. Κρίμα...... μεγάλη ατυχία το παλληκάρι..... Ας είναι το τελευταίο θύμα των μοτοοδηγών....
Reply With Quote