View Single Post
  #25  
Παλιό 15-11-2013, 22:29
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δέσμευση της ΔΩΔΩΝΗ για στήριξη 6.000 παραγωγών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δουλεύει ο γαμπρός μου στην Δωδώνη, οδηγός, με 2 παιδιά και την αδερφή μου άνεργη, να μην σου πω για τα χαρτζηλίκια που παίρνει αντί μισθού, πάρε 100, πάρε 200 έναντι, αν δεν σου αρέσει παραιτήσου.

Και μιλάμε για δουλειά που ξεκινάει στις 3:00 το πρωί κάθε μέρα, όχι παιδική χαρά.

Ας στηρίξει πρώτα τους μισθωτούς εργαζομένους της, και μετά ας στηρίξει και τους παραγωγούς.
ειπα κατι αλλο? διαφωνησα σε αυτο και σε αλλα παρομοια? ΟΧΙ!!!

ανεβασα την καινουρια προοπτικη της εταιρειας ετσι οπως αυτη ηδη διαμορφωνεται, επισημα ανακοινωσμενη και γραπτως........

Η Δωδωνη λοιπον διαμορφωνει ''στηριξη'' σε κτηνοτροφους και προφανως και στους εργαζομενους.

Τι μου λες για 200 και 100ε και 3:00 ξημερωματα? Σημερα και μετα την λαθος/σωστη (δεν ξερω κι ουτε με ενδιαφερει) πολιτικη της Δωδωνης αυτα μπορουν να παρουν, δεν εχει να τους δωσει αλλα ο εργοδοτης ειτε ειναι αληθεια ειτε ψεματα...... αλλα αν θελουν ας κανουν απεργια και μετα εκει ειναι ο δρομος ως αλλη coca cola, να μην παρουν ουτε αυτα αλλα να μην ειναι κι εκει οταν θα ξελασπωσει η εταιρεια!!!! τοσο απλα Σταυρο μου........με το να λεμε ''ηταν κερδοφορα και την πτωχυναν'' δεν κανουμε τιποτε μονον εικασιες λογω αμαθειας οικονομικων μεγεθων......ακουνε ειχε κερδη 8εκ και νομιζουν οτι δεν υπαρχει προβλημα ¨η εχουν την απαιτηση να τα μοιραστει η εταιρεια μαζι τους.....σιγα μην και......

Last edited by GeorgeP; 15-11-2013 at 22:32.
Reply With Quote