Θέμα: BMW R1200GS
View Single Post
  #1  
Παλιό 20-05-2009, 16:26
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή BMW R1200GS

Εχοντας διαφορα στο μυαλο μου για το μελλον της μοτοσυκλετας μου και το δικο μου, αποφασισα να δω αν υπαρχει ενδιαφερον απο κανεναν προς πωληση της μηχανης μου.

Τα χαρακτηριστικα της λοιπον:

BMW R1200GS 10/04 με 83000χλμ.
Ζαντες ακτινωτες μαυρες απο 1200GS Adv.
Εξατμιση Leovince SBK (εχω και την αυθεντικη).
Ζελατινα ρυθμιζομενη MRA (εχω και την αυθεντικη).
Μπροστινο μαυρο προστατευτικο φτερο.
Δευτερο χαμηλο μπροστινο φτερο.
Μπαρακι τιμονιου.
Μπαρακι καντραν.
Προστατευτικα σκαφακια κυλινδρων touratech.
Φιλτρο αερα Κ&Ν.
Μπουζι ιριδιου.
Cruise control.
Λαστιχα Continental Trail ολοκαινουργια.


Οπως ολοι γνωριζετε, η μηχανη ειναι αυτη την στιγμη στο συνεργειο προς αντικατασταση της μοναδας servo/abs, λογω βλαβης. Η μοναδα αυτη θ αντικατασταθει με καινουργια (ακομα περιμενω το ανταλλακτικο). Ο υποψηφιος αγοραστης με την αγορα της μηχανης θα αποκτησει αυτοματα και δυο χρονια εγγυηση μονο για την μοναδα αυτη. Να πω εδω οτι σε περιπτωση βλαβης η μοναδα κοστιζει 2200ευρω!

Η μηχανη πωλειται προς 8500ευρω.

Η τιμη δυστυχως δεν ειναι συζητησιμη. Το κερδος που θα εχει ο αγοραστης απο την εγγυηση της μοναδας του servo/abs, δεν μου δινει περιθωρια να κατεβω πιο κατω. Επισης γινεται μεσω επισημου αντιπροσωπου BMW και χρηματοδοτηση.


ΥΓ.
Ολοι σας,λιγο-πολυ γνωριζετε, τις οδηγικες μου προτιμησεις, αλλα μην βιαστειτε να κρινετε την μηχανη, επειδη εχει στην πλατη της μερικα χιλιομετρα χωματινων αποδρασεων. Ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση.
Ο λογος πωλησης δεν ειναι τοσο το ξενερωμα απο την βλαβη, οσο η επιθυμια μου να δοκιμασω μια αλλου ειδους μοτοσυκλετα. Και το ονομα αυτης KTM 990Adv ή 990R 2009!

Last edited by emix; 20-05-2009 at 16:28.
Reply With Quote