View Single Post
  #14  
Παλιό 11-07-2013, 15:36
georged Ο/Η georged βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Göteborg
Μoto: R1200 GS Adv. '09
Μηνύματα: 262
Προεπιλογή Απάντηση: Προγραμματισμος BMW 1200 GSA 2008

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω οτι απαντησα ακριβως σε αυτο που με ρωτησες και ακριβως στον τροπο που με ρωτησες
εγραψα την προσωπικη μου γνωμη για τον ανθρωπο και σου εκανα και μια ξεκαθαρη προταση προτροπη να ξεσηκωσεις τα σχεδια του φιλου και να τα ελεγξεις αν στεκουν
τωρα πραγματι επειδη γυρω μου και στον μικροκοζμο μου εχω να κανω με τον κυριο μητσο και τον κυριο κωστα και καποιους αλλους mr stiv mr peter σε ξενα φορα απο αυτους αντλω πληροφοριες καθημερινους χρηστες των bmw και καθημερινους μηχανικους
βασικα ολη η ζωη μου περιστρεφεται με καθημερινους απλους ανθρωπους
απο την αλλη δεν θελω να σε πεισω για τιποτα και δεν θελω να πεισω και κανεναν
εγω απλα καταγραφω προσωπικες εμπειριες και γνωμες
και μια τελευταια γνωμη

το καινουργιο bmw η το ktm πως εχουν τοσα προγραμματα ??
μηπως βγηκαν απο παρθενογενηση?
επειδή δεν έχω πρόθεση ούτε διάθεση για καμία διαμάχη, παρά μόνο για γνώση και πληροφορίες, θα επαναδιατυπώσω την ερώτηση:

καταλαβαίνω από τα γραφόμενά σου ότι έχεις διαβάσει σε ελληνικά και ξένα φόρουμς, ότι ιδιοκτήτες 1200GS έκαναν επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου/χαρτογράφηση και μετά από 1-2-Χ χρόνια δεν παρουσιάστηκε κάποιο μηχανικό πρόβλημα (εννοείται με σωστή συντήρηση και service).
Σωστά? Ναι ή οχι?

Η δεύτερη ερώτησή μου ήταν αν μπορείς να μου πεις που το διάβασες το παραπάνω για να το κοιτάξω κι εγώ ο ίδιος.
-> ΟΚ , κατανοητό - δεκτό! Δεν μπορείς να θυμηθείς που τα διάβασες.

Και σε άλλο νήμα εδώ στο φόρουμ, αναφέρει κάποιος ότι έκανε επαναπρογραμματισμό σε συνεργείο της Αθήνας. Του είπαν από τα συνεργείο ότι δεν θα έχει πρόβλημα... Οπότε και προχώρησε
Επειδή για εμένα δεν μετράει τι μου υπόσχεται και λέει κάποιος, παρά μόνο αν υπογράψει και μου δώσει εγγύηση για βλάβες (πράγμα που καταλαβαίνω δεν το κάνει κανείς - διόρθωσε με αν κάνω λάθος), γι'αυτό ψάχνομαι και ρωτάω.
Συνοδεύεται ο προγραμματισμός από κάποια εγγύηση? Αν δεν σου αρέσει το ξαναλλάζεις χωρίς έξτρα κόστος?
Reply With Quote