View Single Post
  #111  
Παλιό 13-06-2013, 23:55
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιμένεις να ποντάρεις στο χαρτί "καινούργιο-παλιό", ειδες ένα nissin και το ποστάρεις..
Τα ίδια ακριβώς είναι και στα 2 παραδείγματα σου.. 3 πίστονα του dero παντα, 2πίστονα στα GS, το 1100-1200gs φοράει τα ίδια φρένα πλην ηλεκτρικών βοηθημάτων και servο.. τώρα αν φρενάρουν το ίδιο, θεωρητικά αν έχουν και τα 2 καινούργιους δίσκους τακάκια και υγρά φρένων είναι ακριβώς η ίδια απόσταση με ακρίβεια εκατοστού.. Να μη σου πω ότι το ελαφρύτερο (δε ξέρω ποιο είναι) και αυτό με τα καλύτερα ελαστικά θα σταματήσει πρώτο (εννοείται).
Τα υπολοιπα όλα είναι αίσθηση "καινούργιου" που μάλλον σε ξεγελάει και θαμπώνει πολλούς
Προσωπικά τα ηλεκτικά βοηθήματα στα φρένα (πλην του ABS) τα θεωρώ ότι χειρότερα και ύποπτα για ασφαλή φρενάρισμα, εκτιμώ ότι βοηθάνε μόνο στην άνεση.. αν και το υδραυλικό ομολογώ ότι χρειάζεται όσο πάμε στα γεράματα.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπέρδεψες την φούτσα με τη τούρτα φίλε, και το κανες σκ@τα το θέμα τώρα.. σορρυ τι να πω..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα μειον --- κιλά?
τίποτα?

Εχω οδηγήσει 1100 και είναι τεθωρας μπροστά στο 1200!
Πούλμαν με σπορ διθέσιο....
Μην προσπαθήσεις να με πεισεις για το αντίθετο, άστο.
Απλά διαφωνούμε...


Αρχικά σου ανέφερα το θέμα "κιλά," και το κάνεις γαργαρα....
Μετα επιμένεις ότι επειδή φοράνε ίδια μάρκα δίσκων και τακακιών, με ίδια διάμετρο, σε βάθος 23 ετών (από το 1990 μέχρι σήμερα...) έχουν τα ίδια ακριβώς φρένα!


ΟΚ εγώ έκανα το θέμα σκ@τ@
Reply With Quote