View Single Post
  #33  
Παλιό 30-10-2013, 20:15
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Kαταγγελίες για την "φθηνή" θέρμανση. Ερευνα του Π

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
κακώς μιλας για ''κοινωνικές αδικίες''.......η ελλαδα ειναι γεμάτη απο τετοιες σε ολα τα επιπεδα.......
Μεγαλύτερη αδικία απο το να πληρωνουν οι νομοταγεις ΚΑΙ για τους μπαταχτζήδες υπάρχει?
Οχι Γιωργο,αλλα αυτο δε νομιμοποιει το να τιμωρεις ΠΑΛΙ τον νομοταγη,επειδη εισαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ να πιασεις τον αλλον!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγαλυτερη αδικία απο το να πληρωνουν οι εργαζόμενοι συνταξεις ''αγ@μων θυγατερων'' ετων 18,20......υπάρχει?
Μεγαλυτερη αδικία απο το να πληρωνουν οι εργαζομενοι συνταξεις για 15ετη ¨η 25ετη εργασια, εθελουσίες εξοδους μετά συνταξης κ.λ.π. σε ΔΥ ολων των κλαδων υπάρχει?


Συνεχιζοντας με το ιδιο σκεπτικο μου,σταματας τις οποιες αδικιες σωστα περιγραφεις,κ δεν τιμωρεις αυτον που τοσα χρονια ειναι συνεπης απεναντι σου,εστω κ επειδη δεν μπορει να κανει διαφορετικα(πχ μισθωτοι-συνταξιουχοι).



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγαλυτερη αδικία απο το να μην πληρωνουν διόδια καποιοι (λιγοι τωρα πια ευτυχως) και να πληρωνουν ολοι οι υπόλοιποι - μαζι και τις αυξησεις ελεω μπαταχτζηδων - υπάρχει?

Την αποψη μου για τα διοδια την εχω δηλωσει κ σε αλλο νημα...Λιγοι ΔΕΝ ειμαστε Γιωργο αυτοι που δεν πληρωνουμε διοδια σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ δρομους που τους εχουμε πληρωσει χρονια πισω γενεες κ γενεες κ δεν εχει γινει απολυτως τιποτα!Δεν πιστευω πραγματικα οτι εχεις την εντυπωση οτι αυξανονται τα διοδια,επειδη καποιοι δεν πληρωνουμε...

Αλλα ακομα κ αν το πιστευεις κ πηγαινοντας σε γενικοτερο επιπεδο,ειλικρινα ρε φιλε ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ αυτη η λογικη γενικοτερα...

Αν δεν μπορεις να πιασεις πχ αυτους που φοροδιαφευγουν,δεν μπορεις να τιμωρεις ρε φιλε τους υπολοιπους ,με την δικαιολογια οτι "πρεπει να μαζευτουν τα λεφτα"!!!Κ απο ποιον θα τα παρουμε?Απο τους συνηθεις μ@λ@κες!!ΕΛΕΟΣ ρε φιλε..Λογικη 5 χρονου...Αν δεν μπορεις να κανεις τα αυτονοητα,σημαινει για μενα,οτι εισαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ κ καλα θα κανεις να πας σπιτι σου κ να κανεις καποια αλλη δουλεια...
Reply With Quote