View Single Post
  #34  
Παλιό 31-10-2013, 00:40
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Kαταγγελίες για την "φθηνή" θέρμανση. Ερευνα του Π

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι Γιωργο,αλλα αυτο δε νομιμοποιει το να τιμωρεις ΠΑΛΙ τον νομοταγη,επειδη εισαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ να πιασεις τον αλλον!
Ναι αλαλ τωρα που τους πιανουν παλι γκρινιαζουμε και λεμε να πιασουν πρωτα τους πολιτικους και μετααααααααα τους αλλους.......


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Συνεχιζοντας με το ιδιο σκεπτικο μου,σταματας τις οποιες αδικιες σωστα περιγραφεις,κ δεν τιμωρεις αυτον που τοσα χρονια ειναι συνεπης απεναντι σου,εστω κ επειδη δεν μπορει να κανει διαφορετικα(πχ μισθωτοι-συνταξιουχοι).
Και απο ποιον θα τα παρει για να εχει κοινωνικη πολιτικη, καυσιμα, νοσοκομεια, μισθους κ.λ.π. Απο αυτον που ποτε δεν εδωσε και δεν δινει? Μον ον απο τους συνεπης μπορει να παρει....αλλα οχι πια ομως, τωρα πληρωνουν και οι αλλοι σιγα-σιγα.
Για σκεψου να σταματαγαν να πληρωνουν οι συνεπεις αυτα τα 3-4 χρονια...θα ειχες καυσιμα για το βαραντερο σου? φαρμακα?



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Την αποψη μου για τα διοδια την εχω δηλωσει κ σε αλλο νημα...Λιγοι ΔΕΝ ειμαστε Γιωργο αυτοι που δεν πληρωνουμε διοδια σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ δρομους που τους εχουμε πληρωσει χρονια πισω γενεες κ γενεες κ δεν εχει γινει απολυτως τιποτα!Δεν πιστευω πραγματικα οτι εχεις την εντυπωση οτι αυξανονται τα διοδια,επειδη καποιοι δεν πληρωνουμε...

Ουτε ειναι λιγοι αυτοι που καλουνται να τα πληρωσουν με τεραστιο καπελο που ανερχεται σε χιλιαδες ευρο..........οσο το κυνηγας συντομευεις τον χρονο που θα εισαι ενας απο αυτους......κι εκει ''δεν πληρωνω'' δεν χωραει.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα ακομα κ αν το πιστευεις κ πηγαινοντας σε γενικοτερο επιπεδο,ειλικρινα ρε φιλε ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ αυτη η λογικη γενικοτερα...
Στην δινει ¨η οχι ο νομος ειναι νομος...κανεις δεν εχει δικαιωμα επιλογης του νομου που θα υπακουσει....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν μπορεις να πιασεις πχ αυτους που φοροδιαφευγουν,δεν μπορεις να τιμωρεις ρε φιλε τους υπολοιπους ,με την δικαιολογια οτι "πρεπει να μαζευτουν τα λεφτα"!!!Κ απο ποιον θα τα παρουμε?Απο τους συνηθεις μ@λ@κες!!ΕΛΕΟΣ ρε φιλε..Λογικη 5 χρονου...Αν δεν μπορεις να κανεις τα αυτονοητα,σημαινει για μενα,οτι εισαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ κ καλα θα κανεις να πας σπιτι σου κ να κανεις καποια αλλη δουλεια...
δυστυχως ετσι γινοταν με την ανοχη μας και να μην το ξεχναμε αυτο.......σημερα αυτο αλλαζει, αλλα μεχρι να ερθει στο 100% της εφαρμογης του ακομα καποιοι θα ειναι οι μ@λ@κες.
Reply With Quote