View Single Post
  #14  
Παλιό 15-12-2013, 09:55
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
50.000?????? Χα! Για ποια εποχή μιλάμε, για το 1991 που τους άνοιξε τα σύνορα ο Σαμαράς?
Κάτι εκατομμυριάκια είναι σήμερα στην Ελλάδα. Ευτυχώς, τώρα με την κρίση-ανεργία "μεταναστεύουν" στην Αλβανία. Αλλά είναι τόσοι που όσοι και να φύγουν πάλι πολλοί είναι.


Δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, ίσα-ίσα που είναι ευγενέστατοι πιο πολύ απ' τους Έλληνες σάς πληροφορώ, αλλά δεν σηκώνει τόση μετανάστευση η χώρα και η οικονομία, πώς να το κάνουμε δηλαδή?

Άσε δε και το δημογραφικό. Προβλέψεις λένε ότι στα επόμενα 20 χρόνια που θα μεγαλώσουν οι τωρινές γεννιές, με τους ρυθμούς γεννήσεων που μάς διακρίνουν, θα είναι πιο πολλοί οι Αλβανοί απ' τους Έλληνες!
Και πραγματικά, κοιτούσα προχτές κάτι στοιχεία στο διαδίκτυο (άσχετα) και τυχαία έπεσα πάνω σε μια τάξη λυκείου. Από τα 14 παιδιά τα 8, παραπάνω απ' τα μισά δηλαδή, ήταν ξένα.

Και πάλι δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, αλλά όταν κάποιοι φτάσουν να είναι περισσότεροι σε μια πόλη/περιοχή/χώρα δεν είναι καθόλου δύσκολο, και με την υποκίνηση ξένων δακτύλων βέβαια, να απαιτήσουν μέχρι και αυτονομία (πρόσφατο παράδειγμα: Κόσσοβο).
Κάτι που ήδη γίνεται στη Νορβηγία με τους μουσουλμάνους. Αν μάλιστα δούμε και στο Βέλγιο τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα, ο αρχηγός των εκεί μουσουλμάνων είπε πως αν οι γηγενείς δε μπορούν να συμβιβαστούν με την πολυπολιτισμικοτητα να μεταναστεύσουν σε άλλη χώρα

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote