View Single Post
  #43  
Παλιό 22-12-2013, 13:29
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά όσο και να μην το θέλουμε η ρημάδα η πολιτική πάλι μπαίνει στη κουβέντα.
Αν καν................................................................οξείδιο του άνθρακα και αναπνευστικά εγκαύματα όταν πήραν τα σκεπάσματα φωτιά από τη σόμπα καθώς κοιμόταν. Φταίει το κράτος που αντί να πιάσει τους μαυραγορίτες έκανε το πετρέλαιο χαβιάρι; φταίει ο πατέρας του που δεν μπόρεσε να του εξασφαλίσει θέρμανση; φταίμε εμείς που ψηφίζουμε Κασιδιάρηδες, Λιάπηδες και Ταμήλους στη βουλή;
Να πάρουμε των οματιών μας και να πάμε (όσοι μπορούνε) για αλλού ή να το παλέψουμε εδώ παρέα με τις (κwλό)ριζες μας;

Όχι, φταίω ΕΓΩ και το ομολογώ, που δεν έχω συλλάβει τον Μελισσανίδη.

Του δίνω δε, και μερικά εκατομμύρια επί πλέον για να φτιάξει το γήπεδο της ΑΕΚ με ξένα λεφτά....

Και πάω για μπάνιο στην Kuala Lumpur, ενώ έχω υπογράψει συμβάσεις ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ σιδηροδρομικό υλικό με άλλες τεχνικές προδιαγραφές από τις Ελλάδος (πλάτος μετατροχίου), άσε που κυκλοφορώ και με πλαστές πινακίδες του κινήματος δεν πληρώνω και με μουράτο jeep.

Τον μπάσταρδο, ευτυχώς που δεν είχε καμία Cayenne.

Επίσης όπως είπε και ο Γιακουμάτος εχθές, γιατί το παιδάκι να κοιμάται σπίτι του με σόμπα. Να πάει να κοιμηθεί στα συσσίτια των Εκκλησιών.

Δεν πρέπει να συνεχίσω. Θα παρεκτραπώ ΠΑΛΙ.

Όσο για το αν θα μείνω να τους ξεριζώσω από τις κωλoρίζες μας, σε παραπέμπω στην υπογραφή μου. Δόξα το Θεό, πέφτουν και οι πολιτικοί σιγά - σιγά όπως και οι τραπεζίτες. Σε παραπέμπω λοιπόν τόσο στο Vivus Dominus όσο και στο Colossal.

Δυνατή παρέα ψάχνω. Xε χε.
Reply With Quote