View Single Post
  #46  
Παλιό 22-12-2013, 23:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπό τότε που έχεις "εκπαιδευτεί" να ζεις έτσι, αν δώσεις σε κάποιους που ζεσταίνονται χρόνια με ξυλόσομπα, ρεύμα και αερόθερμο, το πιό πιθανό είναι κάποιος να πάθει ηλεκτροπληξία.
Ο 23χρονος που επέζησε από την τραγωδία με το μαγκάλι στη Λάρισα λέει: «Η επιμονή της κοπέλας μου να μας ψάξει, έσωσε τη ζωή σε τρία άτομα»

Δες-άκου το 2:40...


Ναι, είναι περισσότερο από πιθανό, πως όταν δεν γνωρίζεις την λειτουργία μηχανημάτων/συσκευών κλπ θα έχεις από ζημιά έως ατύχημα. Αυτό ισχύει και για την επιστροφή στην παλιά τεχνολογία, αλλά και στην καινούρια.
Φυσικά, αν κάποιος πατέρας ανεβάσει στο μηχανάκι το παιδί ξεκράνωτο είναι εγκληματίας. Όταν καίει ότι βρει... φταίει ο λιάπης και η τρόικα... Εμείς που μεγαλώσαμε χωρίς καλοριφέρ, ντυνόμασταν με όσα περισσότερα βρίσκαμε, ακόμα και στον ύπνο.
Εννοείται, πως στεναχωριέμαι αφάνταστα για το κάθε παιδί, όταν μάλιστα φοβάμαι πως θα μπορούσε να είναι και το δικό μου, ακόμα πιο πολύ. Γιατί ούτε εγώ έχω εκπαιδεύσει για τα πάντα τα παιδιά μου... όμως δεν ρίχνω και την ευθύνη στον πάγκαλο, κάνοντας τον κακομοίρη.




Όσο για το θέμα τα πράγματα είναι απλά, αν απλώνεις το χέρι μέχρι εκεί που φτάνεις όλα είναι καλά.

Όχι, δεν νομίζω πως το θέμα είναι αυτό.
Το πόσο θα ανοιχτείς, εννοείται πως πρέπει να διέπεται από λογική. Το ΠΟΥ θα ανοιχτείς και ΓΙΑΤΙ είναι το ερώτημα.

Last edited by yannis; 22-12-2013 at 23:38.
Reply With Quote