View Single Post
  #2  
Παλιό 20-06-2009, 16:43
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Φίλε Γιώργο!

Καταρχήν θα ήθελα να σου εκφράσω τη συμπάθειά μου για την ταλαιπωρία που υφίστασαι με τα τυχόν προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου.
Κατά δεύτερον σου εύχομαι περαστικά και σιδερένιος για το ατύχημα το οποίο υπέστης.

Όπως καταλαβαίνεις, αδυνατώ να πάρω θέση στους ισχυρισμούς σου περί ελαττωματικής μοτοσυκλέτας από την στιγμή την οποία: α) εσύ ισχυρίζεσαι ότι ήταν ελαττωματική εξ αρχής. β) Η αντιπροσωπεία και τα πολλά και διάφορα εξουσιοδοτημένα της, τα οποία πολλάκις, κατά τα λεγόμενά σου, έχεις επισκεφθεί ισχυρίζονται ότι δεν υφίσταται πρόβλημα. γ) 'Εχεις πλέον (ίσως και με το δίκηο σου), διαλέξει τον δρόμο της δικαιοσύνης. δ) Δεν είμαι μηχανολόγος αλλά ούτε ήμουν και παρών στις επιμέρους συζητήσεις.
Οπωσδήποτε θα τοποθετηθώ, όταν με το καλό οι δικαστικές σου διαμάχες (που εύχομαι να είναι σύντομες και με αίσιο για σένα αποτέλεσμα) λάβουν τέλος.

Εκείνο όμως που πρέπει να αντιληφθείς είναι ότι γενικεύσεις και αφορισμοί του τύπου: "ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW" που αφορούν και απευθύνονται στην πλειονότητα των μοτοσυκλετών που οδηγούμε οι περισσότεροι σ' αυτό εδώ το φόρουμ, προκαλούν το κοινό μας αίσθημα άν όχι μας προσβάλλουν.
Άλλωστε στη σύντομη συνομιλία μας στην πρόσφατη έκθεση μοτοσυκλέτας σου είχαμε επιστήσει την προσοχή των γραφομένων σου. Ίσως δεν κατάλαβες ορισμένα πράγματα. Γι' αυτό, θα σε παρακαλέσω, από εδώ και στο εξής, να σέβεσαι τους υπολοίπους κατόχους BMW και συμφορουμίτες μας και να αποφεύγεις ειρωνικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σαν τον παραπάνω.

Όλοι συμπάσχουμε στο πρόβλημα του καθενός ξεχωριστά από εμάς αλλά δεν χρειάζεται να βιώνουμε τον μύθο της κοψονούρας αλεπούς.
Reply With Quote