View Single Post
  #33  
Παλιό 01-10-2013, 16:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: θύμα απάτης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από griv_gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Το όλο θέμα είναι αποδεδειγμένο.
Πριν κάνω οτιδήποτε, πήρα βεβαίωση από το συνεργείο , έχω τον έλεγχο αγοράς από την SKODA, που αναγράφει τα κατεβασμένα χιλιόμετρα και έχει ημερομηνία πριν την μεταβίβαση.
Νομίζω ότι το δικαστήριο το έχω σιγουράκι.
τιποτα δεν ειναι ''σιγουρακι'' στο δικαστηριο οταν το οποιοδηποτε προσκομιζομενο αποδεικτικο χαρτι ειναι απο ιδιωτη οποιουδηποτε μεγεθους.......ακομα και της σκοντα.

Γιαυτο κρατα μικρο καλαθι.........

αν θελεις να κανεις σωστη δουλεια μαθε αν υπαρχει Δημοσια υπηρεσια που να ασχολειται με τετοιες υποθεσεις. Συνηθως εναι το Πολυτεχνειο.......
π.χ. μπορει να αποτανθει καποιος στο πολυτεχνειο ¨η σε καποια υπηρεσια συνδεομενη με αυτο για παραχωρηση μηχανολογου πραγματογνωμονα για το ανπ.χ η βλαβη στο σαζμαν της GS1200 ειναι αστοχια υλικου ¨η λαθος χειρισμος......εκδιδουν πιστοποιητικα τα οποια ειναι ισχυροτατα στο δικαστηριο. Δεν γνωριζω ομως την διαδυκασια......

Οταν το πουλησεις πες την αληθεια στον αγοραστη παραλειπονας ολη αυτην την ιστορια. Πες του οτι εσυ κατεβασες τα χιλιομετρα για ψυχολογικους λογους ¨η καλυτερα φερτα εκει που κανονικα ειναι!!!!!!
εξαλλου 100,000κμ δεν ειναι πολλα........

Η ECU κραταει τα πραγματικα κμ μεσα της πραγμα το οποιο μπορεις να επικαλεσθεις στον νεο αγοραστη.

αυτη ειναι η δικη μου συμβουλη.......

Reply With Quote