View Single Post
  #4  
Παλιό 11-09-2010, 19:40
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Χειροποίητη Σέλα για F650GS - F800GS !!!

Η ώρα έχει πάει 12:00... ένα δίωρο γεμάτο έχει περάσει χωρίς σταματημό!!! Ο Μιχάλης εργάζεται πυρετωδώς... και αφού με έχει "ταράξει" στις πρόβες.... πάνω-κάτω στο GS-άκι μου... καταλήγει στο τέλειο ταίριαγμα... και πλέον αρχίζει να ασχολείται με την επένδυση...

Μερικές λεπτομέρειες για την επένδυση... που θα φανούν στις επόμενες πολύ ενδιαφέρουσες φωτογραφίες:

1/ Έγινε διχρωμία όπως στη μαμά (άλλη απόχρωση το πάνω μέρος της σέλας... άλλη τα πλαϊνά)
2/ Έγινε ένα σετ εσωτερικών γαζιών
3/ Έγινε διπλό εξωτερικό γαζί γκρί χρώματος ώστε να κάνει διαφορά χρωματισμού πάνω στη σέλα (ότι καλύτερο ήταν αυτό)
4/ Για να τεντωθεί..... ζεστάθηκε με ειδικό πιστόλι...
5/ Λίγο σπρέϋ σιλικόνης στο τέλος για γυαλάδα... και έτοιμοι για ταξίδι ατελείωτων χιλιομέτρων...

Υπάρχουν ατελείωτες ακόμα λεπτομέρειες που αφενός δεν είμαι ο κατάλληλος για να τις εξηγήσω... αφετέρου μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή...

Ενημερωτικά, έχω ανεβάσει συνολικά λιγότερες από 30 φωτογραφίες... αλλά αυτές που έχω συνολικά τραβήξει είναι περισσότερες από 110 και απεικονίζουν αναλυτικά όλα τα στάδια της δημιουργίας...

Δείτε λοιπόν.... και θαυμάστε........................................



















Ιδού και ο δημιουργός της εκπληκτικής αυτής σέλας....!!!! Η ώρα είναι πλέον 14:00 ακριβώς!!! Κι εγώ δεν κρατιέμαι...



Μερικά σχόλια / παρατηρήσεις που έχω να κάνω...

1/ Ο Μιχάλης είναι εκπληκτικός άνθρωπος και άριστος επαγγελματίας
2/ Έκανα Ασπρόπυργο - Βριλήσσια... και δεν ήθελα να κατέβω από τη μηχανή... (κάτι κεραυνοί όμως με ανάγκασαν να την παρκαρω σπίτι... δυστυχώς)...!!! Νομίζεις ότι κάθεσαι σε καναπέ!!!
3/ Ομόρφυνε η μηχανή.... πλησιάζει πλέον την ομορφιά του αναβάτη...
4/ Θα πάρω κάτι τύπους με RT και GS1200 και θα τους πάω χωρίς στάση στην Κωνσταντινούπολη...

Εδώ κάπου τελειώνει και αυτό το οδοιπορικό..... και είμαι όλος αυτιά για σχόλια, απορίες, διευκρινήσεις... Θα χαρώ να φανώ χρήσιμος... όπου βέβαια μπορώ...

Μιχάλη ένα μεγάλο ευχαριστώ...!!!

Last edited by CPretenteriS; 11-09-2010 at 19:41.
Reply With Quote