View Single Post
  #29  
Παλιό 18-07-2012, 07:36
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΙΑ SORENTO DIESEL

@arnhths: άρα συμφωνούμε
Το ότι το forester σου έβγαλε σαζμάν δεν είναι σπάνιο. Κι εγώ όταν το πήρα είχε θεματάκι (στις 55.000χλμ) και το χρεώθηκε η μάντρα που το πήρα. Αλλά το έφτιαξα όπως έπρεπε σε δικό μου συνεργείο. Κι έκτοτε έκανε 190.000 χωρίς κιχ
Και δίσκο του είχα αλλάξει τότε (ιμιτασιον, τον κάρφωσα στο πλατώ) κι έκανε 150000χλμ κι έβαλα μαμά πρόπερσι.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα είναι θέμα χρήσης. Και το δικό μου τουτού έκανε δουλειά στην πραγματικότητα! Στο βουνό κάθε ΣΚ τα πρώτα χρόνια. Και αγώνες! Χιόνια, παραλίες (όλο το Ποσίδι έχω κάνει, όλη την παραλία στην Καβάλα με τους αμμόλοφους, στον Καϊάφα το είχα χώσει), λάσπες μέχρι τους καθρέφτες μια φορά, τι να πρωτοθυμηθώ...
Άρα δεν είναι θέμα του πόσο σκληρά χρησιμοποιείς το αυτ/το, αλλά πόσο σωστά. Το δικό σου αν ήταν μεταχειρισμένο, κάτι λάθος έκανε ο προηγούμενος. Αν ήταν καινούριο κάτι λάθος έγινε στα χέρια σου. Σαζμάν χωρίς λόγο, δε βγαίνει. Και βέβαια διαπιστώνεται έυκολα και άμεσα με την 1η δοκιμή, αν πρόκειται για αγορά μεταχειρισμένου, οπότε δεν ανησυχώ.
Reply With Quote