View Single Post
  #30  
Παλιό 11-10-2011, 16:41
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Παιδιά, όλα αυτά τα συζήτησα αναλυτικά στην τελευταία 30λεπτη περίπου τηλεφωνική επικοινωνία με αυτόν τον τύπο της BMW. Στο τέλος κατάλαβα οτι η δουλειά του είναι να παίρνει τηλέφωνο τους πελάτες και να προσπαθεί να τους πείσει οτι είναι ελέφαντες. Δεν με πήρε τηλέφωνο για να με ακούσει, αλλά για να τον ακούσω. Στο τέλος επειδή βαρέθηκα να του λέω οτι δεν έχω προβοσκίδα και δεν ζυγίζω τρείς τόνους του είπα να κλείσουμε.

...αν έχετε όρεξη διαβάστε ένα απόσπασμα της συζήτησης για να καταλάβετε:
-Η λάμπα που έβαλα ήταν Philips H7 12V/55W.
-Υπάρχουν διάφορες λάμπες στην αγορά και παρόλο που ήταν ίδια watt μπορεί να θερμαίνεται περισσότερο από αυτές που δίνουμε εμείς.
-Δεν θερμαίνεται περισσότερο γιατί είναι ο τύπος της ίδιος με αυτή που γράφει το Εγχειρίδιο Χρήσης.
-Που το γνωρίζετε εσείς αυτό; Η BMW δίνει προδιαγραφές στον κατασκευαστή της λάμπας για τις λάμπες που της φτιάχνει.
-Εσείς που γνωρίζετε οτι η δική μου λάμπα θερμαίνεται περισσότερο από αυτές που δίνει η BMW; Την ελέγξατε;
-Όχι.
-Άρα μπορεί να έχετε δίκιο αλλά μπορεί και όχι.
-Δεν είναι δουλειά μας να ελέγχουμε τις λάμπες.
-Είναι δουλειά σας όμως να γράφετε ακριβείς προδιαγραφές για τα ανταλλακτικά που δίνετε οδηγίες πως να τα ελέγξει ο χρήστης. Αφόυ λοιπόν γράφετε οτι η λάμπα πρέπει να είναι τύπου H7 12V/55W (και δεν γράφετε πουθενά οτι οι Η7 λάμπες βγαίνουν σε διαφορετικές θερμοκρασίες!!!) και εγώ έβαλά τέτοιου τύπου, που γράφει το Εγχειρίδιο Χρήσης, τότε πρέπει να αναγνωρίσετε αυτό το λάθος. Οτι δηλαδή η ζημιά έγινε λόγω ελλειπούς ενημέρωσής μου...
κλπ κλπ

Είναι να μη σου τύχει τελικά!!!
Reply With Quote